Špindlerův Mlýn - brána do lyžařského ráje

Kdyby nebylo mlynáře Špindlera, mohlo se krkonošské horské městečko stojící na horním toku Labe jmenovat úplně jinak – třeba Svatý Petr. Jenomže mlynář Špindler si nechal postavit na Labi mlýn. Poté, co vrchnost povolila i stavbu kostela, začalo se kolem pomalu rozrůstat nové město, které je dnes jedním z nejvyhledáva­nějších lyžařských středisek u nás. Vítejte ve Špindlerově Mlýně – ráji všech fanoušků zimních sportů!

Špindlerův Mlýn

Medvědín, Přední Planina, Hromovka a Měchovinec. To jsou hory, na kterých se rozkládá Skiareál Špindlerův Mlýn. Jejich zasněžené svahy nabízí sjezdové tratě všech obtížností, a tak si každý lyžař přijde na své. Skiareál je členěn do několika menších areálů, které jsou rozesety nad celým městem.

Svatý Petr je jeden z nejvyhledáva­nějších areálů a bývá dějištěm mnoha velkých sportovních akcí v České republice. Na lyžaře začátečníky zde čeká dlouhá a dostatečně široká modrá sjezdovka, praví lyžařští experti zase ocení černou sjezdovku na Stohu, která se pyšní označením FIS World Cup. Jedinou nevýhodou černé je to, že nahoru vede pouze klasický vlek a ne lanovka, a proto Vaše nohy nedostanou chvíli odpočinku. O to je však sjezd této sjezdovky světového formátu větší výzvou!

Na Hromovce zase najdete krásnou dlouhou a členitou červenou sjezdovku, která je vyhledávaná zejména zkušenějšími lyžaři. Na její začátek Vás vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Navíc zde denně od 18 do 21 hodin probíhá večerní lyžování na nejlépe osvětlené sjezdovce v České republice!

Špindlerův Mlýn

Nejvyšší lyžařský vrchol ve Špindlerově Mlýně, Medvědín, bývá někdy přezdíván „slunná hora, která se dotýká oblaků“. Na tamější až 60 metrů široké červené sjezdovce si zalyžujete jako opravdoví páni! Ideální svah pro carvingové lyžování. Ani černá sjezdovka však na Medvědíně nechybí. Nedávno byla navíc rozšířena a byly zde nainstalovány nové bezpečnostní prvky, které zajišťují naprosto bezpečnou jízdu.

U Labské přehrady na samém začátku Špindlerova Mlýna najdete červenou sjezdovku Labská. Toto menší středisko s trojsedačkovou lanovkou je díky menší obtížnosti a klidnému prostředí vyhledávané zejména rodinami s dětmi, které si tu užijí spoustu zimní zábavy.

Stejně tak mírná a široká červená v Horních Mísečkách je vhodná pro děti a začínající lyžaře. Právě zde se rodí noví lyžaři a snowboarďáci.

Špindlerův Mlýn

Jak vidíte, možností pro sjezdové lyžování je ve Špindlu opravdu nepočítaně. Kdybyste ale přeci jenom chtěli na jeden den vyměnit lyžáky třeba za běžecké boty a pustit se vstříc dobrodružství v bílé stopě na hřebenech Krkonoš, je pro Vás připraveno více než 70 km upravených běžeckých tras. Můžete si vybrat jak ze závodních běžeckých okruhů, tak z pohodových tratí kolem Horních Míseček nebo Svatého Petra. Jedna z tratí vás dovede až k mohyle Hanče a Vrbaty, která připomíná tento tragický příběh dvou věčných přátel, o kterém se budete moci dočíst na našem blogu již příští týden.

Špindlerův Mlýn

Pro snowboardisty a příznivce freestylového lyžování je připraveno několik snowparků, kde si mohou naplno užít pocit volnosti, naučit novým trikům či si prostě zpestřit jízdu. Snowpark Svatý Petr je loňskou novinkou – je dlouhý 500 m, má dokonce vlastní vlek a čeká v něm na Vás spoustu pevných překážek navazujících na sérii skoků postavených s ohledem na bezpečnost a maximální využití. Ve Svatém Petru také najdete největší Half Pipe rampu v České republice. Nechat se unášet rampou z jedné strany na druhou a přitom předvést ty nejlepší triky to je příležitost pro každého odvážlivce. Ve Funtracku Hromovka si zase užijete vlnky, boule, jízdu na bednách či zábradlích.

A až se zimních sportů dostatečně nabažíte, běžte se jen tak projít po městě, třeba po bílém železobetonovém obloukovém mostu přes Labe, který ke Špindlu již neodmyslitelně patří. Za návštěvu stojí také Špindlerovská hospoda – stojí totiž přibližně ve stejných místech, kde dříve stával mlýn mlynáře Špindlera.

Užijte si Vaši zimní dovolenou v jednom z nejlepších lyžařských středisek v České republice – přijeďte do Špindlu!

A kde najdete to nejlepší ubytování s garancí nejnižší ceny? Pouze na eHotel.cz.