Jak můžete využít zaměstnanecké benefity? My vám poradíme!

Benefitní body jsou čím dál populárnějším bonusem k platu zaměstnance a tak pomalu ale jistě nahrazují dříve běžnější výhody jako například 13. plat nebo dny dovolené navíc. Dostáváte i vy zaměstnanecké benefity a nevíte jak je uplatnit? Nejen s tím vám dnes poradíme a pomůžeme vám užívat benefitní body naplno a naučíme vás vnímat benefitní body jako skutečné peníze, které vám přinesou spoustu zážitků.

 

Řeč je o benefitních bodech společností jako Sodexo, Edenred, Benefit plus, Benefity.cz a další. Nejčastějším uplatněním těchto zaměstnaneckých benefitů je nákup v lékárně, mají ale i atraktivnější způsoby použití. Nepřeberné množství nejen volnočasových aktivit najdete v takzvané benefitní Cafeterii, což si můžete představit jako takový internetový obchod se zážitky, které je možné zaplatit benefity. Nejčastěji se jedná o nabídky z okruhů sport, zdraví, kultura a rekreace, nakoupit ale můžete také například tištěné výrobky a knihy.

Velkou výhodou benefitních bodů je fakt, že je nemusíte čerpat pouze vy, jsou tedy takzvaně přenosné a můžete zaplatit vstup například do aquaparku celé rodině nebo nakoupit v lékárně jinému členovi rodiny. Jedno omezení ale přeci jen mají a na to si dávejte pozor. Státem je stanoven limit 20 tisíc korun, který nemůže být překročen v oblasti rekreace v 1 kalendářním roce. Pokud ale dostává benefity více členů rodiny, můžete je čerpat na jednu dovolenou a zmíněný limit tak klidně překročit smíte.

A právě rekreace je prozatím mnohými vlastníky benefitů neprobádanou variantou čerpání bodů. Síť ubytování, ve který je možno platit benefity, se stále rozšiřuje a už si tak ubytování nejen po Česku již najde snad každý.

Pokud jste si ale vyhlídli ubytování, které benefitní body neakceptuje, nezoufejte, i tak pro vás máme řešení. Rezervujte si svůj vysněný pobyt a nechte si zde na eHotel.cz proplatit zálohovou fakturu, nebo si za benefity užijte dovolenou z Booking.com kdekoliv na světě, my vám poradíme, jak na to – více se dozvíte zde:eHotel.cz. Dopřejte si díky benefitním bodům takovou dovolenou, jakou jste si vždycky přáli.

Na konec vám ještě poradíme, jakým chybám byste se měli při využívání benefitů vyvarovat.

Dávejte si pozor na datum splatnosti!

- Všechny benefity mají své datum, do kterého jsou platné. Několik uživatelů si toto datum nepohlídá a připraví se tak mnohdy i o vysoké částky, kterými by mohli zaplatit věci, které běžně hradí svými penězi.

Využívejte co nejefektivněji

- Možnosti využívání benefitů se stále násobí, proto si vždy před koupí jakéhokoliv produktu nebo služby nejprve zjistěte, zda náhodou poskytovatel neakceptuje vaše benefity a uplatněte je tak co nejlépe. Častokrát vás totiž překvapí, co všechno se dá za benefity pořídit.

Do poslední koruny

- Pokud se chystáte zaplatit větší obnos benefity, popřemýšlejte, zda vám nezůstane málo benefitů, které byste samostatně už jenom těžko využili. Každou platbu je možno rozdělit částečně na platbu benefity a platbu v hotovosti. Zůstatek tak nebude příliš malý a při dalším nákupu se vám podaří limit vyčerpat do poslední koruny a benefitní body tak uplatníte chytře a ekonomicky. 

Přejeme vám spoustu zážitků s benefity nejen toto léto.

Natálie z eHotel.cz