Jedeme na Jižní Moravu! Tipy na výlety po celém kraji.

Jihomoravský kraj nabízí všechno - slunce, dobré jídlo, nejlepší víno a také přátelské lidi na každém rohu. Je to zkrátka ideální místo na letní dovolenou, nebo třeba jen na prodloužený víkend. Věřte ale, že se sem budete chtít stále zase a znovu vracet. Kraj se dá rozdělit do 5 regionů - Moravský kras a okolí, Brno a okolí, ZnojemskoPodyjí, PálavaLednicko-Valtický areál a nakonec Slovácko. Pro skvělých 7 tipů na výlety po celém kraji čtěte dále!

Ubytujte se na Jižní Moravě za benefity!

1) CHKO Moravský Kras

Chráněná krajinná oblast Moravský Kras je nejznámější krasové území v ČR. Můžeme mu také říkat území jednoho tisíce a sta jeskyní (tolik jich bylo doposud objeveno). Nejnavštěvovanější jsou pravděpodobně Punkevní jeskyně a světová propast Macocha.

 

Propast Macocha, zdroj: www.jizni-morava.cz

2) Mlýn Ruprechtov

Tohle stavení určitě stojí na návštěvu. Tento mlýn holandského typu najdete v Ruprechtově, mezi Vyškovem a Blanskem, nedaleko propasti Macocha. Byl postaven v roce 1873 a později došlo k jeho modernizaci. Zachovalá turbína tohoto mlýnu je ojedinělá v celé Evropě!

Větrný mlýn Ruprechtov | JustRide.cz

Mlýn Ruprechtov, zdroj: www.JustRide.cz 

3) Klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích

Klášter vyhořel za svou existenci dokonce dvakrát. Poprvé ho obnovili a podruhé nechali napospas vlastnímu osudu. Dnes je z kláštera zřícenina, která je tak kouzelná, že se sem sjíždí lidé z velkých dálek.

Klášter Rosa coeli - Sakrální architektura - Monumentální - kostely,  kláštery - Česká republika - Jihomoravský kraj

Klášter Rosa coeli, zdroj: www.historickasidla.cz

4) Znojemské podsvětí

Královské město založené Přemyslem Otakarem I. toho nabízí opravdu spoustu. Uličky na vás budou dýchat historií, dáte si zde výborné víno a můžete navštívit jeden z nejrozsáhlejších středoevropských podzemních labyrintů. Celková délka se odhaduje na 27 km a podzemní ulice vedou až čtyřmi patry pod zemí.

2018.11.02 Znojemske podzemi 63

Znojemské podsvětí, zdroj: www.znojemskabeseda.cz 

5) Hobitín

Vinné sklepy na Vrbici na první pohled připomínají kulisy jako z filmu Pán Prstenů, proto o nich můžete slyšet také jako o Hobitíně. Kopec v sobě skrývá 7 pater vinných sklepů. Každé patro má své jméno a jednotlivé sklepy jsou vzhledově stejné. Zde si budete připadat jako v pohádce!

Vinné sklepy na Vrbici - Hobitín, zdroj www.jizni-morava.cz

 6) Stezka nad Vinohrady

V obci Kobylí, na kobylském vrchu Homole, najdete unikátní stavbu, která svým návštěvníkům za dobrého počasí umožní pohled až na rakouské Alpy! Všude kolem jsou rozlehlé vinohrady. K rozhledně se dostanete po naučné stezce, na které se dozvíte spoustu informací o Kobylí a okolí.

Rozhledna na vrchu Homole, zdroj: www.jizni-morava.cz

7) Moravské Toskánsko

Tato oblast, ve které se budete cítit jako návštěvníci italského Toskánska, leží u Kyjova a nabízí velké množství výletů. Podívejte se určitě do Augustiniánské rezidence, kde se dozvíte například co je to kordulka nebo fjertoch. Navštivte Chalůpku č. 97 a také třeba vyhlídku Soudek!

Moravské Toskánsko, zdroj: www.jizni-morava.cz 

 

Více výletů po Jižní Moravě najdete na oficiálních stránkách kraje: www.jizni-morava.cz

Ubytování na Jižní Moravě za benefity!

 

Krásné objevování Jižní Moravy.

Petra z eHotelu