10 hradů a zámků, které si zahrály v pohádkách!

4 minuty čtení 06.09.2023 Pro děti

Česko je plné krásných hradů a zámků a každý do jednoho jistě stojí za návštěvu. Protože ale může být těžké rozhodnout se, kam o víkendu zrovna vyrazíte, pokusíme se vám to ulehčit dnešním článkem. Přinášíme celkem 10 tipů na hrady a zámky, které si zahrály v pohádkách. Schválně, jestli už na nějaký z našeho seznamu vyrazili!


Kde vás v Česku obslouží robot?

5 minut čtení 28.11.2022 Pro děti

Překvapte své děti nebo kamarády zážitkem v podobě robotického číšníka. Několik hotelů v Česku přivítalo ve svém týmu obsluhy restaurace roztomilou, robotickou kočičku jménem BellaBot (tzv. efektivní rozvážka jídel a nádobí po restauracích). eHotel vám přináší 3 tipy, kde se s ní můžete setkat a zároveň si užít pěkný víkend a skvělou kuchyni. 


Jak se připravit na nevítané situace na dovolené

5 minut čtení 03.08.2022 Pro děti

Cestování má občas i stinnou stránku. Dlouhé fronty na letišti, opožděný kufr, unuděné děti nebo třeba ježek v noze. To vše se zdá snadno řešitelné. Možná i je, ale proč takové situaci rovnou nepředejít? Pro tipy a triky k příjemnému cestování čtěte dál… Ničeho se ale nebojte! Víte, jak se lidově říká – „štěstí přeje připraveným“.


Po stopách Rumcajse aneb Jičín, město pohádek

4 minuty čtení 20.07.2022 Pro děti

"Uprostřed hlubokého a temného lesa nazývaného Řáholec žil vousatý švec, který se jmenoval Rumcajs. Tento švec měl červený klobouk a kalhoty a na nohou nosil černé nebo hnědé boty. Rumcajs bydlel v jeskyni společně se svojí krásnou ženou a maličkým čiperným synem Cipískem…" Ne nadarmo se Jičínu říká město pohádek. Rumcajs, Manka a Cipísek se jistě zasloužili o proslavení tohoto opravdu pohádkového města v Českém Ráji. A dnes se právě po stopách loupežníka Rumcajse vydáme Jičín prozkoumat.


10 muzeí v Česku, kde se rozhodně nudit nebudete

9 minut čtení 11.05.2022 Pro děti

Pomalu se blíží datum, kdy se tradičně slaví Mezinárodní den muzeí. Tento den každoročně připadá na 18. května a my pro vás máme několik tipů, jak symbolicky můžete tento den oslavit návštěvou některého z českých muzeí. Ale nebojte se, máme pro vás taková muzea, která vás překvapí, jak zábavnou náplní dne mohou být!


  • 1 - 5 z 70 článků