TOP 4 destinace, které musíte v roce 2023 navštívit

7 minut čtení 18.01.2023 Příroda

Nový rok začínáme v plné cestovatelské parádě. Dnes se letem světem podíváme na místa, které stojí za to navštívit. Ať už v tomto roce, nebo kdykoliv jindy. Tato místa můžete navštívit v různá roční obobí a vytěžit tak z toho to, co preferujete. Za nás jsou to jednoznačně místa, která vzbudí emoce v každém z vás. Proč? To vám odhalíme v článku.


6 míst kam jít v Praze na houby

6 minut čtení 31.08.2022 Příroda

Po parném létě konečně spadlo několik dešťových kapek a mohli bychom se možná dočkat houbové úrody. Jistě má každý svá oblíbená místa, kde zaručeně vždy nalezne bohatou nadílku. Kde ale naplnit košík houbami v Praze? Na to se podíváme v dnešním článku.


Po stopách Rumcajse aneb Jičín, město pohádek

4 minuty čtení 20.07.2022 Příroda

"Uprostřed hlubokého a temného lesa nazývaného Řáholec žil vousatý švec, který se jmenoval Rumcajs. Tento švec měl červený klobouk a kalhoty a na nohou nosil černé nebo hnědé boty. Rumcajs bydlel v jeskyni společně se svojí krásnou ženou a maličkým čiperným synem Cipískem…" Ne nadarmo se Jičínu říká město pohádek. Rumcajs, Manka a Cipísek se jistě zasloužili o proslavení tohoto opravdu pohádkového města v Českém Ráji. A dnes se právě po stopách loupežníka Rumcajse vydáme Jičín prozkoumat.


5 míst na netradiční rande v Praze

3 minuty čtení 30.03.2022 Příroda

Čerstvý jarní vzduch, rozkvétání květin a díky posunu času už máme i déle světlo, což si říká o pořádné jarní rande! V tomto článku Vám ukážeme pár pražských míst, kam si rozhodně musíte zajít se svou polovičkou! Věříme, že Petřín už znáte všichni, proto ho rovnou přeskočíme a zamíříme jinam. 

 

 


5 jarních aktivit pro tělo i duši

3 minuty čtení 02.03.2022 Příroda

Dny se nám začínají prodlužovat a sluníčko svítí čím dál tím víc. Co to znamená? Že jaro už klepe na dveře! Pro většinu lidí znamená jaro třeba velký jarní úklid. Takový úklid si ale nezaslouží jen naše domácnosti, ale i naše tělo i duše. Jak na to? Přinášíme vám pár zaručených tipů. 


  • 1 - 5 z 61 článků