Muzejní kostýmované prohlídky v Táboře

Přeneste se do 15. století, doby husitské! Husitské muzeum přímo ve městě kališníků na hoře Tábor pořádá každou první sobotu v měsíci kostýmované prohlídky.

Přijeďte navštívit Tábor a dozvědět se něco o jeho historii v Husitském muzeu. Muzeum se nachází na náměstí vojevůdce Jana Žižky v budově Staré radnice. V ní také během prohlídky budete moci vidět druhý největší gotický sál v České republice (hned po Vladislavském sále na Pražském hradě). Sličná husitská průvodkyně Vás přenese do doby husitských chorálů a bitev a doprovodí Vás do táborského podzemí, které tvoří chodby pod celou plochou táborského náměstí. Na této dobrodružné výpravě si budete svítit lucerničkami a dozvíte se mnoho o středověkém životě města.

Kde se můžete ubytovat:
Pár kilometrů autem to do Tábora máte z malebného městečka Chotoviny, které se pyšní barokním zámkem a najdete v něm krásný Hotel Gold Chotoviny. Do Tábora to není daleko ani z Olbramovic, kde se můžete ubytovat v penzionu Penzion Farma Zahradnice, který je zároveň ekologickou farmou. Až se vrátíte z výletu, můžete si zde vyzkoušet jízdu na koni po kopci zvlněné krajině. Kousek od Tábora je také Lomnice nad Lužnicí, která svou polohou blízko Třeboně nabízí další tip na výlet. V Lomnici se můžete ubytovat v penzionu Penzion U Radnice.

Proč eHotel.cz?
U nás máte výběr ubytování po celé České republice na jednom místě! Nemusíte nic hledat, nikam volat a během pár minut si můžete rezervovat ubytování z pohodlí Vašeho domova. Vše samozřejmě s garancí nejnižších cen a bez poplatků. Potvrzení rezervace dostanete ihned a můžete se začít těšit!

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací