Nový průzkum: Jak Češi cestují?

Sezóna dovolených se blíži a internet se začíná hemžit ikonickými fotkami Čechů na dovolené. Hlavními znaky jsou ponožky, sandály a řízek s chlebem na cestu do Chorvatska. Na jaře jsme mezi vámi dělali průzkum, jak to tedy opravdu je. A zjistili jsme například to, že Chorvatsko nepatří mezi vaše nejoblíbenější destinace (i když my v eHotel.cz máme Chorvatsko moc rádi)! Některé výsledky nás překvapily, tak se pozorně začtěte. Dozvíte se třeba to, jaký typ zájezdu Češi nejraději volí...

Průzkum probíhal v březnu 2023. Odpovědi se získávaly na sociálních sítích pod profilem eHotel.cz, průzkumu se zúčastnili i stávající zákazníci eHotel.cz skrze odkaz, který jim přišel v newsletteru. Na dotazník odpovědělo celkem 254 lidí. Respondenti byli z celé ČR, nejčastěji ve věku od 25 do 55 let. 

1. Cestují Češi výhodně?

Větší polovina respondentů pobírá v práci benefitní body (například Sodexo, Edenred, Benefit plus, Benefity.cz, Up Group), přičemž 6 z 10 již využívá možnost uplatnit své body na cestování. Více než polovina respondetů pak uvedla, že by benefity na cestování rádi využívali. 

Uplatnit své benefity na dovolenou můžete jednoduše na www.ehotel.cz

2. Vlastní doprava nebo letadlo? 

Auto je až na druhém místě. Češi na dovolenou převážně létají letadlem. Za benefity si mohou na www.ehotel.cz/letenky zařídit kompletní dovolenou ve svých oblíbených destinacích, o kterých si povíme později v tomhle článku.

3. Město nebo pláž? A kolikrát do roka jet na dovolenou?

Města mají Češi až až, když jsou doma. Proto na dovolenou raději vyrazí k moři nebo do přírody (třeba na hory). Většina Čechů jede na dovolenou jednou do roka

4. S cestovkou nebo bez?

Valná většina respondentů si na dovolenou raději vyrazí po vlastní ose bez služeb cestovní kanceláře. Občas se ale výlet s cestovkou přece jen vyplatí, zvlášť pokud chcete mít jistotu, že vše proběhne v klidu a vy se nebudete muset stresovat třeba vymýšlením programu. Když si tedy Češi vybírají zájezdy, volí převážně zájezdy poznávací. Hned na druhém místě jsou pak zájezdy odpočinkové.

5. Jaké jsou oblíbené destinace Čechů?

Nejočekávanější informace na konec. Mezi nejoblíbenějšími destinacemi se opravdu neobjevilo Chorvatsko, jak byste si nejspíš tipovali. Mezi TOP 5 destinací, kam se Češi vydávají, patří:

  1. Česko
  2. Itálie
  3. Řecko
  4. Španělsko
  5. Egypt

 

Tak co říkáte? Jsou pro vás některé výsledky průzkumu překvapením? Dejte nám vědět třeba na našich sociálních sítích: Facebook & Instagram

 

Petra z eHotel.cz