5 aktivit v Praze do každého počasí!

Podzim je zaručeně nejkrásnější období, ve kterém můžete zajet na výlet do Prahy! Jedním z důvodů je, že ty nejznámější pražské parky změní barvy a padající listí dodá i procházce po Petříně úplně jiný rozměr. A navíc, náladové pochmurné počasí je skvělou záminkou navštívit krásné podniky, které se v ulicích Prahy ukrývají. 

1) Královská obora Stromovka: Příroda přímo ve městě. Stromovka nabízí rozlehlé travnaté pláně, vysoké stromy a vodní plochy. Procházku na podzim si tu opravdu vychutnáte. Do parku chodí hodně pejskařů i rodin s dětmi, najdete zde vyžití pro každého.

zdroj obrázku: Prague.eu

2) Planetárium Praha: V rámci návštěvy Stromovky se můžete vydat i do pražského Planetária. Nachází se přímo na okraji obory a najdete v něm pravidelný program pro děti i dospělé. Návštěva Planetária je zážitkem, při kterém se naučíte něco nového. Více informací: https://www.planetum.cz/planetarium-praha/

3) Po stopách sametové revoluce: Listopad je symbolem československé historie. Velmi doporučujeme vydat se na procházku Prahou právě po stopách studentského průvodu, který v listopadu 1989 rozpoutal sametovou revoluci. Procházka vede z Albertova, přes Vyšehrad až na Národní třídu a zabere vám přibližně 2 hodiny. Cestou se ale samozřejmě můžete občerstvit v nějaké z krásných pražských kaváren. 

Tip: Spolek Díky, že můžem ve spolupráci s platformou SmartGuide připravili speciální trasu, která vás historickými událostmi provede za doprovodu digitálního audioprůvodce. 

4) Svatomartinská hostina: Rozhodně se podívejte na svatomartinská menu pražských restaurací. My můžeme doporučit třeba Café Louvre na Národní třídě. Místo s velmi zajímavou historií si i dnes zachovává ducha prvorepublikové kavárny. 

 

Zdroj: cafelouvre.cz

5) Sunset Cinema: Vydejte se do kina! Ale ne do obyčejného. V Holešovicích vzniklo vánoční kino, které vás zkrátka překvapí. Do sálu budete muset vstoupit šatní skříní a usazení budete v pohodlných sedacích pytlích. Více informací: http://sunsetcinema.cz/cz

Zdroj obrázku: Sunset Cinema

 

Podzimní Praha vás zkrátka nadchne. Pokud hledáte další inspiraci, můžete se kouknout na oficiální turistický portál hlavního města Prahy

 

Podzimu ahoj!

Petra z eHotel.cz