6 tipů jak se připravit na výlet do Říma

Nedávno jsme se společně podívali do kouzelné Paříže. Dnes si ale uděláme výlet do historického Říma. Na závěr se tradičně naučíme pár italských frází pro pohodlné cestování. Článek vám také odhalí několik užitečných tipů, díky kterým si Řím užijete ještě více. Těšíte se?

 

Tip č. 1 - Zažijte Řím za benefity

To, že se můžete vydat do Říma levně, když jsou zrovna zlevněné letenky, možná víte. Co si ale toto historické město užít za vaše zaměstnanecké benefity? Ubytování v Říme totiž není zrovna nejlevnější. Pokud si ale zvolíte možnost platby pomocí vašich benefitů, můžete výrazně ušetřit a koupit si třeba vstupy na památky. Jak na to? Pomocí zálohové faktury. Více se ale dozvíte zde.

Tip č. 2 – Jak na veřejnou dopravu

Památky v Říme se nachází poměrně blízko od sebe. Pokud budete chtít ušetřit a nebo jednoduše preferujete chůzi, místo veřejné dopravy, pak je pro vás Řím výbornou volbou. Můžete se totiž procházet napříč městem celý den a stále mít na očích historické unikáty.

Pokud se však rozhodnete využít veřejnou dopravu, dávejte si pozor na revizory, kterých ve městě opravdu není zřídka. První zásadou samozřejmě je mít platný lístek. Ten seženete v obchodech s tabákem (takové obchody mají nápis Tabaccaio), případně v turistickém centru. Nejvíce spolehlivé jsou však automaty přímo na zastávkách autobusu či budky nebo automaty ve stanicích metra.

POZOR! Mít lístek ale nestačí. Tou druhou zásadou totiž je, abyste si lístek řádně označili. A to kvůli tomu, aby revizoři věděli, odkdy je lístek používaný. Platnost lístku si můžete označit v jakémkoliv dopravním prostředku. Vyhnete se tak nemilému překvapení v podobě pokuty.

Tip č. 3 – Kupte si lístky na památky dopředu

Památky v Říme jsou velmi navštěvované v každém ročním období. Máte již představu, kam se budete chtít podívat? Pokud budete moct, udělejte si alespoň předběžný plán, jak své dny rozložíte. Na místě jsou zpravidla předem zabookované lístky turistů a na vás se již nedostane. Inspirujte se ostatními a zarezervujte si lístky dřív, ať máte jistotu, že se podíváte třeba dovnitř slavného Kolosea. Fronty na kontrolu lístků jsou navíc velmi rychlé. Stačí mít připravený QR kód a je to!

Oficiální lístky si můžete koupit na této stránce. Dávejte si také pozor na překupníky neplatných lístků přímo u památek!

Tip č. 4 – Vydejte se k moři

Poměrně netradičním výletem v Římě je cesta k moři. Město se přitom nachází od pláží zhruba 40 minut veřejnou dopravou. Pokud pojedete vlakem, můžete vystoupit na zastávce Ostia Stella Polare, odkud je to necelých 5 minut chůze přímo k pláži. Ty jsou většinou soukromé a pro jednu osobu stojí lehátko 10€ na celý den. V areálu pláže se pak nachází toalety a bufet s obědem i kávou.

Tip č. 5 – Vezměte si s sebou vlastní láhev

Tento tip je ekologický a zároveň ekonomický. V Římě se nachází spousta pítek s pitnou vodou. Můžete si tak přivézt vlastní láhev a napustit si vodu na osvěžení zcela zdarma. Ulevíte také přírodě, jelikož si nebudete kupovat další pet láhev a ušetříte pár drobných.

Tip č. 6 – Naučte se jednoduché italské fráze

A aby se vám v Římě dobře orientovalo, naučte se pár frází, které jste už někdy určitě slyšeli. Můžete si navíc tento kapesní slovníček vytisknout a vzít si ho s sebou, ať ho máte neustále po ruce. Tak kam se společně vydáme příště? :)

 

 Přejeme vám krásné zážitky! 

Tereza z eHotel.cz