Jak se připravit na nevítané situace na dovolené

Cestování má občas i stinnou stránku. Dlouhé fronty na letišti, opožděný kufr, unuděné děti nebo třeba ježek v noze. To vše se zdá snadno řešitelné. Možná i je, ale proč takové situaci rovnou nepředejít? Pro tipy a triky k příjemnému cestování čtěte dál… Ničeho se ale nebojte! Víte, jak se lidově říká – „štěstí přeje připraveným“.

Chaos na letišti

 

Poslední týdny ve zprávách hojně slýcháme o chaosu na letištích. Dlouhé fronty, ztracená nebo pozdně přivezená zavazadla a opožděné lety. A proč se to vlastně děje? Po dlouhých pandemických měsících mnoho letišť muselo propustit svůj personál. Pokud se i vy na cestách z důvodu nedostatku personálu setkáte s různými nepříjemnostmi, nezbývá nic jiného, než se pořádně připravit. A to nejen na dlouhé čekání. Vyhnete se tak nežádoucím situacím. Počítejte raději s tím, že se vaše cestování může protáhnout i o několik hodin.

Tip: Zabavit děti

 

Nejen děti, ale i vy si můžete zkrátit čekání příjemnou aktivitou. Šikovným pomocníkem, který děti zároveň vede k manuální zručnosti, je blok se samolepkami. Můžete si předchystat různou tématiku, která vaše nejmenší zrovna zajímá. Výhodou je, že vám blok nezabere moc místa, je to lehké a skladné.

Oblíbený, mnohdy ale zakázaný nástroj zábavy, je samozřejmě telefon. Cestování je ideální příležitost, kdy udělat výjimku. Můžete nachystat filmy či pohádky. Jednou z pohodlných možností je aplikace Netflix, jejíž nabídka je opravdu široká. Nebojte se ale hledat i pohádky se vzdělávacím účelem.

Velice praktickým pomocníkem na dlouhé čekání jsou kapesní magnetické hry. Takové Člověče nezlob se v mini verzi může být ještě větší zábava. Existuje ale i mnoho jiných oblíbených her!

Tip: Opožděný kufr

 

Naneštěstí i takové věci se občas stávají. I v takovém případě by byla velká škoda zkazit si náladu. Doporučení: do příručního zavazadla si zabalte pár základních věcí, aby vám nic nebránilo užít si zábavu. Záleží ovšem, kam zrovna jedete. Pokud cestujete k moři, nutností jsou plavky a malý opalovací krém. POZOR! Množství mililitrů je v příručním zavazadle omezeno. Dohromady u sebe můžete mít až 1 litr tekutých prostředků, maximálně ale ve 100 ml lahvičkách. Nezapomeňte si také vzít (zubní) hygienu a něco lehkého na převlečení. 

Tip: Nemilé mořské překvapení

 

Také jste ve zprávách mohli zaslechnout o havárii v Egyptě. Přesto že se například na Maledivách se žraloky můžete dobrovolně koupat, v ostatních letoviscích je uvidíte opravdu zřídka. Buďte i tak vždy na pozoru, ať jedete kamkoliv. Často se naopak můžete setkat s velkým výskytem mořských ježků. Noste raději boty do vody a pokud si chcete být ještě jistější, podívejte se pod vodu, kam zrovna šlapete. Jestli i přesto šlápnete na ježka, nemusíte se bát. To platí i u popálení medúzou. Pokuste se klidně vyjít z vody a nejlépe najít plavčíka. V obou případech však v rámci domácí léčby můžete na poraněné místo přikládat octový roztok.

Z dnešního článku tedy vyplývá, že i přes mnohé nepříjemnosti, které s sebou cestování nese, je nejdůležitější příprava. Nejedná se o nic nevídaného nebo složitého. Během balení můžete následovat tento seznam.

 

Přejeme vám krásnou dovolenou.

 

Tereza z eHotel.cz