Jak se slaví silvestr a Nový rok ve světě? 6 nejbizarnějších tradic.

S nadcházejícími Vánocemi se blíží i konec roku. Ten bývá ve většině zemí na světě doprovázen bouřlivými oslavami. Pokud jste fanoušky ohňostrojů a silvestrovského veselí, určitě vás nadchne, jak se slaví silvestr v zahraničí. Máme pro vás 6 zajímavých i vtipných tradic, které ve světě na přelomu roku najdete. 

Sousedská rvačka v Peru

V Peru jsou oslavy Nového roku poměrně ostré. Obyvatelé tam totiž chtějí vstoupit do Nového roku s čistým štítem, a tak je běžné, že se sousedé porvou mezi sebou. Dělají to proto, aby nevyřešené spory zbytečně netížily nadcházející rok.

 

Nejdelší oslavy Nového roku v Číně a Vietnamu

V Asii jsou oslavy Nového roku hodně hlasité a také hodně dlouhé. Trvají od úplňku do úplňku, celkem 15 dní! Každý den má svůj význam. Silným symbolem těchto oslav jsou zajisté petardy - ty jsou zavěšené ve dveřích a dělají opravdu velký rámus.

 

V Chile slaví na hřbitově

Slavíte Silvetr s rodinou nebo s přáteli? V Chile je zvykem oslavit Nový rok s celou rodinou, dokonce i s nebožtíky. Lidé se sejdou na hřbitově a u hrobů svých zesnulých příbuzných se občerstvují a pijí alkohol.

 

Jihoafrická republika hlásí zataženo, občas stoly a židle

V jihoafrickém Johannesburgu se loučí se starým rokem opravdu zřetelně. Z oken vyhazují ven na ulici starý nábytek. To proto, aby spolu s ním vyhodili i vše špatné, co se v uplynulém roce stalo. Tímto krokem udělají prostor pro nový a lepší. 

 

Jehňátka v Rumunsku

V Rumunsku je zvykem, že na Nový rok v ulicích pobíhají děti s čerstvě narozenými jehňátky v náručí. Kdo si jehňata pohladí, prý bude mít štěstí. Musí za to ale dětem zaplatit pár mincí. Na konci roku zde také naslouchají zvířatům - pokud mlčí, nosí to do Nového roku štěstí.

 

Sibiřské otužování s vánočním stromečkem

Otužování je aktuálně trendy. V Rusku se jedná dokonce o novoroční zvyk. Na Nový rok se tam chodí potápět do zamrzlého jezera, ale rozhodně ne tak nalehko! Potápí se společně s ozdobeným vánočním stromkem, kolem kterého pod vodou tancují.

 

Jak budete slavit silvestr a Nový rok vy? 

Petra z eHotel.cz

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací