Vánoční procházka Prahou

Vánoční trhy jsou letos sice zavřené, ale legendární vánoční stromek na Staroměstském náměstí stojí a svítí, a tak není důvod se letos o romantickou procházku vánoční Prahou ošidit. Teple se oblečte a vyrážíme! Projdeme se kolem stromku, těmi nejkrásnějšími pražskými uličkami a uvidíme i Pražské Jezulátko.


Naše procházka začíná na stanici metra Náměstí republiky. Vystoupíme u nákupního centra Palladium, od kterého je to jen chvíle k Prašné Bráně. Projdeme Prašnou Bránou a ulicí Celetná se vydáme až na Staroměstské náměstí, kde si můžeme prohlédnout nazdobený stromek. Vánoční trhy jsou letos sice zavřené, ale na Staroměstském náměstí i tak panuje vánoční atmosféra. 

 

Projdeme kolem orloje a vydáme se malebnými pražskými uličkami směrem ke Karlově mostu. Můžeme se držet na ulici Karlova, která nás dovede přímo ke Staroměstské věži. Můžeme se zastavit v Muzeu Karlova mostu, o kterém se zmiňujeme i v předchozím článku. Cestou si také můžete dopřát třeba tradiční trdelník a něco teplého na zahřátí. 

Až přejdeme Karlův most, dostaneme se na Malostranské náměstí a naše vánoční procházka se pomalu, ale jistě blíží ke konci. V ulici Karmelitská najdeme kousek od Malostranského náměstí Kostel Panny Marie VítěznéPražské Jezulátko, které je neodmyslitelným symbolem našich Vánoc. 

Veselé Vánoce

Petra z eHotel.cz

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací