5 snových míst Orlických hor

Toužíte po odpočinku? Chcete pryč z ruchu města? Vypravte se do Orlických hor. Najdete tu hrady, zámky, vojenské pevnosti a technické památky. Také jsou oblíbenou oblastí pro turistiku a cyklistiku díky množství udržovaných tras. Rádi bychom Vám představili 5 míst, kam se musíte vydat, pokud se rozhodnete vyrazit právě do Orlických hor. 

Stezka v oblacích 

Na Dolní Moravě se postavil sen každého milovníka krásných výhledů. Stezka v oblacích je moderní rozhledna vybudovaná v nadmořské výšce 1116 m.n.m. Naštěstí se k rozhledně vede lanovka. Uff.  Otrlí nadšenci adrenalinových sportů mohou nazpátek zvolit strmější cestu - 101 metrů dlouhý tobogán, který vás dopraví až k samotnému úpatí rozhledny. 

Zdroj: www.skipasomat.cz

Dělostřelecká tvrz Hanička

Máte rádi historii a nevadí vám obléct si mikinu navíc? Pokud ano připravte se na svižnou procházku skrz dělostřeleckou pevnost Haničku. Navštívíte podzemní sály, chodby a přitom shlédnete kolekce bojové techniky. Jedná se o jednu z posledních pevností, která byla v roce 1938 dokončena. Hanička leží zhruba 5 kilometrů vzdušnou čarou od Rokytnice v Orlických horách

Zdroj: www.region-orlickehory.cz/

Zemská brána 

Milujete přírodu a pohyb? Zemská brána je chráněným přírodním výtvorem v Orlických horách. Jedná se o 3 kilometry dlouhou naučnou trasu, která je vhodná pro děti. Po cestě přejdete Pašeráckou lávku, která vás převede na druhý břeh. Pokud projdete celou stezku, dostanete se k prostranství, kde dříve stával lovecký empírový zámeček Lusthaus. 

Zdroj: www.huranahory.cz/

Zámek Častolovice 

Zámek Častolovice se honosí anglickým parkem a zvěřincem, který ocení převážně rodiny s dětmi. V oboře najdete bílé daňky a rozsáhlý park s jezírkem, který láká na procházku. Po absolvování historického okruhu se můžete osvěžit v zámecké cukrárně. 

Zdroj: www.poznejte-cesko.eu 

Skiresort Buková hora 

Zima se neúprosně blíží a my už přemýšlíme, kam se vydáme jakmile napadne dostatek sněhu pro lyžování. Osobně vám můžeme doporučit Skiresort Bukovou horu. Skiresort spojuje 5 sjezdových tratí. Najdete zde i 2 nejdelší sjezdové tratě Orlických hor a vyhřívanou čtyřsedačkovou lanovku. Pro rodiny s dětmi skiresort vytvořil funparky, snowparky a další zábavní zóny, kde se vyřádí i mladší děti. 

Zdroj: www.skibukovka.cz

Orlické hory, místo kde si odpočine každý. Ať jsi aktivní turista a sportovec či miluješ wellness. Teď jen zbývá poslední otázka. Máte se kde ubytovat? 

Za nás můžeme doporučit Hotel Praha, nacházející se v Deštném v Orlických horách. Hotel se nachází přímo v lyžařském areálu Deštné, to ale neznamená, že půjčují jen lyže. V hotelu najdete plavecký bazén a v jeho těsné blízkosti bowlingovou dráhu. Na dovolenou můžete vzít i svého mazlíčkaChtěli byste se za své benefity ubytovat někde jinde? I s tím vám můžeme pomoci, podívejte se na naše webové stránky (hypertextový odkaz www.ehotel.cz) nebo nás kontaktujte na rezervace@ehotel.cz.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací