5 tipů od naší Ocelotky na velká vedra!

Dnes na nás léto opravdu praží! Ocelotka Lucinka tady pro vás má pár tipů, jak na velká vedra! 

Máme půlku prázdnin a teploty stoupají vysoko nad třicet stupňů celsia. Co nám Ocelotka Lucinka poradí? Jak na vedro vyzrát a neonemocnět?

                              

1. Pitný režim? Nejlepší je pít po malých doušcích alespoň 2 až 3 litry denně. Vyhýbejte se sladkým nápojům. Nejlépe vám prospěje obyčejná voda. Pokud možno nepijte kávu nevo kolové nápoje, zbytečně si zvýšíte tlak. Opatrně na alkohol, může být ve velkém horku opravdu zrádný!

2. A co bych měl jíst? Vsaďte na ovoce, ideálně jahody a melouny. Obsahují vodu a potřebné vitamíny. Pokuste se vyřadit kořeněná jídla, která podporují pocení. Na chlebíčky, vlašský salaát s majonézou raději zapomeňte, mohla by vám hrozit salmonela.

3. Teplo v bytě? Točí se vám z horka hlava? Namočte si kapesník do vody s jablečným octem a dejte na čelo. V bytě vypněte všechno, co zbytečně vydává teplo – počítač, monitor apod. Pokuste se vynášet odpadky častěji než obvykle - choroboplodné zárodky se v horku množí velmi rychle.

4. Teplo na cestách? Netankujte své auto až úplně nadoraz - pohonné hmoty se horkem rozpínají a můžou vytéct ven. Přikryjte volant bílým ručníkem, aby nebyl tak horký, až ho budete muset zase vzít do rukou. Nenastavujte klimatizaci v autě a v bytě na moc nízký stupeň. Jinak zažije organizmus venku teplotní šok, který může přejít až v angínu. 

5. Jak na pokojové květiny? Květiny by se měly zalévat brzy ráno nebo pozdě večer pro horko, které vodu během dne odpařuje. Kapičky vody se ve vedru také mění v miniaturní lupy a slunce přes ně může listy až spálit.

 

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací