Kutnohorské stříbření aneb velkolepý návrat do minulosti

Láká Vás představa vrátit se o několik století zpátky a vychutnat si dobovou atmosféru jednoho z nejkrásnějších měst České republiky v době jeho největšího rozkvětu? Pokud ano, pak přijměte naši pozvánku strávit poslední víkend června na Kutnohorském stříbření. Jedná se o historickou slavnost, která bude letos již po 25. symbolicky otevírat turistickou sezónu města Kutná Hora, zapsaného do seznamu světových kulturních památek UNESCO.

Kutnohorské stříbření

Kutná Hora získala díky nalezištím stříbrné rudy v minulosti nebývalý význam a bohatství (odtud pramení název slavnosti “stříbření”). To se projevilo architektonickou výstavbou a celkovým charakterem města. Dnes patří Kutná Hora na seznam památek UNESCO a je vyhlášená svou nezaměnitelnou historickou atmosférou. Ta je naprosto ideálním prostředím pro děj slavností a není divu, že se každým rokem rozrůstá počet návštěvníků. Navíc, královské stříbření není pouhou zábavnou podívanou s profesionálními účinkujícími pro diváky, ale i příležitostí obléknout vlastní dobový kostým a užít si tak unikátní akci ze zcela jiné perspektivy!

Kutnohorské stříbření

Velkolepé dvoudenní slavnosti vrací hornické, nebo chcete-li horní město Kutná Hora na začátek 15. století a návštěvník tak může během dvou dní zakusit život v době gotiky. Společně s kutnohorskými měšťany v dobových kostýmech pak vítá českého a římského krále Václava IV., královnu Žofii Bavorskou s jejich dvorem, navštíví jarmark, pobaví se u turnajových klání a v rytmu gotické hudby prožije lidové veselice uspořádané na počest oblíbeného panovníka.

Kutnohorské stříbření se bude konat 25. - 26.6. 2016, s tím, že sobotní program je naplánovaný až do pozdních nočních hodin. Ubytovací kapacity v Kutné Hoře začínají být již teď zaplněné, neváhejte proto a zajistěte si ubytování včas rovnou ZDE.

 

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací