Velikonoce ve znamení pětilisté růže

Třeboň, proslulé lázeňské město bývá spojováno především s rybníkářstvím. Skrývá však v sobě také nádherný renesanční zámek, který patří k jedněm z největších zámeckých komplexů u nás. Právě zde je pro letošní Velikonoce připraven speciální program, který nadchne děti i dospělé. Okolí celé Třeboně je navíc protkáno turistickými trasami kolem zdejších rybníků, na jejichž prozkoumání vám možná ani prodloužený víkend nebude stačit. Za zkoušku to však rozhodně stojí!

Velikonoce v Třeboni

Třeboňský zámek má pro návštěvníky připraveny 3 prohlídkové trasy, během nichž se vrátíte do časů Petra Voka z Rožmberka, slavných Schwarzenberků či dokonce Rudolfa II. Právě on tady vybudoval alchymistickou dílnu, která dodnes budí velkou pozornost. Budete také moci nahlédnout do psí kuchyně, kde psovod připravoval dobroty pro zámeckou psí smečku nebo do honosného Schwarzenberského sálu, který je vyhledávaným místem pro konání svatebních obřadů.

Právě ve Schwarzenberském sále budete moci o velikonočním víkendu 26. – 27. března shlédnout premiéru divadelního šermířského představení Panna ve zbroji, které se bude konat vždy v 11 a 14 hodin odpoledne.

Velikonoce v Třeboni

Také v zámecké galerii bude živo. Konat se tam bude tradiční prodejní výstava s názvem Velikonoce – lidové tradice. K dostání budou ručně malovaná vajíčka tradičními technikami od kresby voskem po kraslicové drátování. Naučit se budete moci i uplést pravou pomlázku, nebo si prohlédnout, v čem naše prababičky pekly velikonočního beránka. Krásné velikonoční dekorace bude možné odnést si domů.

V jednom ze zámeckých křídel najdete moderní expozici Dům přírody Třeboňska, kde nejen, že se dozvíte spoustu zajímavých informací o zdejší přírodě, ale seznámíte se zde i se slavnými osobnostmi českého rybníkářství, jakými byli Štěpánek Netolický či Jakub Krčín. Po návštěvě zámeckého areálu vám jistě vyhládne, a proto vám přijde vhod některá z místních výtečných rybích specialit, na které narazíte téměř v každé třeboňské restauraci.

Schwarzenberská hrobka

Jste-li příznivcem aktivního odpočinku, vydejte se na procházku kolem okolních rybníků. Koneckonců kde jinde se můžete vydat na cestu kolem Světa a vrátit se za pár hodin? Na jižním konci rybníka Svět se v anglickém parku nachází architektonický skvost – Schwarzenberská hrobka ukrývající nabalzamované ostatky 26 příslušníků tohoto slavného rodu.

Penzion Dvorce

A nakonec tip na ubytování. Penzion Dvorce s restaurací a vinárnou se nachází na poklidném okraji Třeboně, obklopen loukami a rybníky a na dosah od cyklostezky mezi Světem a Rožmberkem. Rezervaci můžete provést zde.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací