Pustevny – poznejte krásy Moravskoslezkých Beskyd

Po celý rok obdivují kouzlo Moravskoslezských Beskyd turisté z Moravy, Čech, Slovenska i Polska a každoročně se zde koná mnoho významných sportovních, kulturních a turistických akcí. Hřebeny jsou protkány turistickými trasami různých obtížností, po jejichž zdolání je možnost odměnit se v řadě turistických chat a občerstvovacích stánků. Když to sněhové podmínky umožní, přijdou si v zimním období na své kromě pěších turistů také lyžaři a běžkaři. A co se vám vybaví, když se řekne Beskydy? – Radegast, zbojník Ondráš, Radhošť, Medvědí skála, Petr Bezruč, Lysá hora … a bezesporu také Pustevny.

Moravskoslezské Beskydy

Pustevny, to je sedlo v Moravskoslezských Beskydech a zároveň jedno z nejoblíbenějších tamějších turistických středisek. Toto místo bylo pojmenováno po poustevnících, kteří zde žili do roku 1874. Typické jsou pro něj dřevěné stavby v lidovém slohu postavené na konci 19. století. Socha Radegasta, kterou nemůžete minout cestou na Radhošť, je neznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje. Pustevny jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí – můžete sem dojít pěšky, vyvézt se lanovkou, v zimě přijet na běžkách, anebo přijet i na kole.

Socha Radegasta

V zimním období lákají Pustevny milovníky lyžování i na upravené svahy. Skiareál Pustevny se nachází 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Lyžařské terény jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře – v areálu najdete 8,3 km sjezdových tratí, 1 lanovku a 4 vleky. K dispozici je zde půjčovna lyží se servisem a úschovnou zavazadel i několik lyžařských škol. Sjezdovky jsou pravidelně zasněžovány i upravovány a do střediska pravidelně zajíždí Beskydský skibus, který jezdí po trase z Nového Jičína a končí na parkovišti u hotelu Ráztoka. Odtud Vás převeze skibus do spodní stanice lanovky a zpět.

Lyžování v Beskydech

Na své si na Pustevnách přijdou také milovníci běžkování. Pustevny jsou výchozím bodem běžkařských výletů k soše Radegasta a na Radhošť. V jejich okolí se nachází 74 km běžeckých tratí (tam i zpět, v jednom směru 53 km), vhodných jak pro klasiku, tak i bruslení. K nejvyhledáva­nějším běžeckým trasám patří nenáročná hřebenovka směrem na Radhošť nebo na Martiňák, s překrásnými výhledy do okolí. 

Běžkování v Beskydech

Na Pustevnách se můžete vyřádit i na něčem méně tradičním. K zapůjčení jsou zde nově sněhobězky, tradiční skandinávský dopravní prostředek. Jsou vhodné nejen pro jednoduchý sjezd, ale i jako tréninkový prostředek pro zvýšení kondice a vytrvalosti. Vychutnat si můžete sjezd od horní až po spodní stanici lanovky, který je dlouhý 5,8 km a trvá cca 30 minut.

Pokud sněhové podmínky nejsou zrovna ideální anebo jednoduše neholdujete sněhovým radovánkám, najdete si na Pustevnách určitě i jinou zábavu! Pustevny Vám nabízí nepřeberné množství turistických tras vhodných pro každou věkovou skupinu. Výhodou pro rodiny s dětmi nebo seniory je lanová dráha vedoucí z obce Trojanovice až na Pustevny. Doporučujeme výstup na Radhošť nebo například naučné stezky Radegast, Čertův mlýn.

Další alternativou je akce Ledové sochy. I letos se totiž během ledna na Pustevnách chystá již tradiční výstava ledových soch. Vzhledem k rozmarům počasí z let minulých budou sochy umístěné ve stanech, dále se připravují i sochy sněhové, které by měly stát po celých Pustevnách. Ledové a sněhové výtvory se budou vyrábět během prvních dvou víkendů a k vidění budou při práci umělci z nejrůznějších koutů světa. A co na Vás čeká? Sochy v nadživotní velikosti z čirého ledu, ledová stěna vzkazů, královský ledový trůn i ledový bar – a to všechno krásně barevně nasvícené. Na své si přijdou i děti – ty si můžou zkusit malování na sníh v dětské ledové a sněhové dílně.

Ledové sochy na Pustevnách

A pokud máte chuť zrelaxovat se po náročném turistickém výkonu nebo se jen tak rozmazlovat, je Vám k dispozici například Wellness centrum Energetic v Rožnově pod Radhoštěm. Odpočinout si můžete ve vířivce, sauně, parní lázni nebo při některé z masáží. Děti se mají možnost vyřádit ve vyhřívaném bazénu s chrličem s příjemným relaxačním zázemím.

Pokud ještě nejste rozhodnuti, kam vyrazit na dovolenou či víkendový pobyt, pak právě Pustevny mohou být pro Vás tou pravou volbou! Širokou nabídku hotelů i penzionů s garancí té nejnižší ceny najdete zde.

Neváhejte proto a užijte si s eHotel.cz Vaši zimní dovolenou na Pustevnách se vším všudy!

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací