Chornitzerův dům - romantické ubytování Telč

3,5

Chornitzerův dům - romantické ubytování Telč | Telč

Zaplaťte benefity

Platba benefity
Edenred Benefit Plus MúzaPay Benefity Pluxee eBenefity
calendar icon
Pokojů 1
1. pokoj
Vyberte počet osob a klikněte na tlačítko Hledat.

Vybavení

Pokoje

TV
Trezor
Bezdrátový internet
Hotelový textil
Sprcha
Vana
WC
Lednice
Minibar
Fén na vlasy
Ústřední topení
Kuchyňka
Mikrovlnná trouba
Nekuřácké prostředí
Typ ubytování
Závěsy
Ručník navíc
Denní úklid
Toaletní potřeby zdarma
Rozloha místnosti
Typy postelí
Počet ložnic
Počet místností
Klimatizace
Rychlovarná konvice
DVD přehrávač
Perličková vana
Pračka

Hotel

Bezdrátový internet
Parkoviště
Bezpečnostní schránka
Obchodní centrum
Směnárna
TV
Billiard
Bowling
Golf
Lyžařský vlek
Půjčovna kol
Šipky
Tělocvična/sportovní hala
Tenisový kurt - venkovní
Úschovna lyží
Bar
Internetová kavárna
Kavárna
Pivnice
Pizzerie
Restaurace
Snídaně
Zahrádka
Bazén - venkovní
Fitness
Masáže
Sauna
Solárium

Okolí

Autobusová zastávka
Dětské hřiště
Noční klub
Vlaková zastávka

Recenze

3,5

2 recenze

W

Willy Rogl

A

Anonym

Podmínky

Příjezd možný od

Odjezd do

Cena pobytu nezahrnuje turistický poplatek

O hotelu

Chornitzerův dům - romantické ubytování Telč***+

náměstí Zachariáše z Hradce 56

58856 Jihlava Telč

Napište nám

Náš dům se nachází v historickém jádru města Telče a je nedílnou součástí nejmalebnějšího náměstí naší vlasti, náměstí Zachariáše z Hradce. Samotné náměstí je tvořeno 71 domy, které byly postaveny na gotických parcelách většinou před rokem 1530. Typický ráz náměstí vytváří loubí, které vzniklo po celém obvodu náměstí kolem poloviny 16. století. Povolaní italští umělci pomohli přetvořit gotické příbytky v úhledné domy se štíty a podloubím. Barokní dotvoření města se uskutečnilo do poloviny 18. století. V té době vznikla většina krásných barokních průčelí domů na náměstí. Pevnou součástí náměstí je také překrásný zámek Telč. Náš penzion Telč dostal název po Martinu Ignáci Chornitzerovi a jeho ženě Marii Anně, kteří získali dům 27.9.1747. Pan Chornitzer byl šlechetný a zbožný člověk a byl dlouhá léta ředitelem panství teleckého. On a jeho potomci žili na domě až do roku 1897 a největší mírou se zasloužili o vznik současné krásy domu. Adaptace domu na apartmánový dům proběhla v roce 2009. Citlivou rekonstrukcí vznikly mimořádně prostorné apartmány s moderně řešeným interiérem kontrastujícím s pradávnou historií domu. Rekonstrukce domu byla prováděna tak, aby duše domu nebyla narušena a přitom dům poskytoval našim hostům nezbytné pohodlí, rodinnou atmosféru a ničím nerušený pobyt.

Občerstvení

Snídaně se podává v našich nově zrekonstruovaných prostorech za 180,-/osobu.

Okolí ubytovacího zařízení

Telč je město v jižní České republice. Je známá svou italskou renesanční architekturou včetně zámku, bývalého gotického hradu s vyřezávanými dřevěnými stropy. Muzeum Vysočiny zahrnuje model města. Barevné domy s arkádami a okrasnými štíty zazní Zachariáš z Hradce. Na náměstí se nachází mariánský sloup z 18. století a kostel sv. Jakuba, z nichž poslední jsou gotické fresky.

Doprava

AUTEM
Můžete vjet autem na Náměstí Zachariáše z Hradce přímo před Chornitzerův dům č. p. 56. Vyložíte si zavazadla a paní recepční Vám zapůjčí naši parkovací kartu. Vysvětlí Vám cestu k parkovišti, které se nachází cca 200 m od náměstí na ulici Hradecká. Na náměstí můžete využít pouze jeden vjezd autem U horní brány, kterou musíte projet i když to vypadá, že je tam zákaz vjezdu. Ten vjezd začíná z ulice Na Hrázi.

VLAKEM
Cesta pěšky z vlakového nádraží, dlouhá cca 1km, trvá 10-15min. Detailní informace o spojích můžete najít na www.idos.cz. Jděte na sever, odbočte doleva na Slavíčkovu ulici, na kruhovém objezdu směr ulice Masarykova, pokračujte po Svatoanenské, odbočte dopravo Na Parkáně, odbočte doleva a zůstaňte Na Parkáně, odbočte dopravo do ulice Na Můstku a pak přijdete přímo na Nám. Zachariáše z Hradce, náš dům je uprostřed náměstí na pravé straně (č. 56).

AUTOBUSEM
Cesta pěšky z autobusového nádraží, dlouhá cca 1km, trvá přibližně 10-15min. Detaily spojů můžete najít na www.idos.cz. Jděte na sever, odbočte doleva na Slavíčkovu ulici, na kruhovém objezdu směr ulice Masarykova, pokračujte po Svatoanenské, odbočte dopravo Na Parkáně, odbočte doleva a zůstaňte Na Parkáně, odbočte dopravo do ulice Na Můstku a pak přijdete přímo na Nám. Zachariáše z Hradce, náš dům je uprostřed náměstí na pravé straně (č. 56).

LETECKY
Nejbližší letiště Telči jsou v Brně, Linzi, Bratislavě, Vídni a Praze. Odsud můžete využít vlakové, autobusové spojení, taxi, shuttle service nebo si můžete auto na letišti přímo pronajmout.

SHUTTLE SERVICE
Tato doprava Vás může přepravit z různých destinací přímo před dveře našeho penzionu. Využít můžete třeba tuto firmu http://www.telcshuttle.cz/.

NA KOLE ČI PĚŠKY
Můžete k nám samozřejmě přijet také pouze s využitím Vaší vlastní síly. Okolní krásné cyklostezky i pěší trasy k tomu přímo vybízí. Kola Vám rádi zdarma uschováme.

Provozní doba recepce

check-in od 14-20h

check-out do 11h