Blog eHotel.cz

15 zemí a jejich Velikonoční dobroty

2 minuty čtení 26.03.2021 Velikonoce

Jak osvěžit Velikonoce v lockdownu? Vycestujte ve své kuchyni. Věděli jste, že pomalu každá kultura má svá velikonoční/jarní jídla? Podívejme se spolu díky 15 receptům po celém světě. Schválně kolik zemí ve svém velikonočním receptu používá vejce?Litomyšl krásná a rozkvetlá

2 minuty čtení 12.03.2016 Velikonoce

Litomyšl, východočeské město a rodiště Bedřicha Smetany, má na jaře neopakovatelnou atmosféru. Nejen že zde můžete vidět rodný byt tohoto slavného českého umělce, ale také můžete navštívit zámecký areál, projít se krásně upravenými klášterními zahradami se sochami dalšího slavného českého umělce Olbrama Zoubka, odpočinout si v rozkvetlé Jindrově zahradě anebo si pochutnat na výtečných čokoládových dobrotách v místní čoko-kavárně. Na Velikonoce je navíc připravena speciální akce v zámeckém sklepení!

Litomyšl

Velikonoce ve znamení pětilisté růže

2 minuty čtení 12.03.2016 Velikonoce

Třeboň, proslulé lázeňské město bývá spojováno především s rybníkářstvím. Skrývá však v sobě také nádherný renesanční zámek, který patří k jedněm z největších zámeckých komplexů u nás. Právě zde je pro letošní Velikonoce připraven speciální program, který nadchne děti i dospělé. Okolí celé Třeboně je navíc protkáno turistickými trasami kolem zdejších rybníků, na jejichž prozkoumání vám možná ani prodloužený víkend nebude stačit. Za zkoušku to však rozhodně stojí!

Velikonoce v Třeboni

Jarní slavnost na Kamenném mostě v Písku

1 minuta čtení 30.03.2015 Velikonoce

Písek se právem pyšní svým historickým centrem. Kamenný most v Písku – nejstarší kamenný most v České republice – v sobotu 4. dubna 2015 ožije již tradiční oslavou jara spojenou s Velikonocemi. Pro děti budou připraveny dílničky, ve kterých si budou moci nabarvit vajíčka nebo se naučit plést pomlázku. Chybět nebude ani jízda na koni, nespočet stánků a ukázka řemesel.


  • 1 - 5 z 10 článků
  • Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací