Dovolená v Karlovarském kraji aneb co zde rozhodně nevynechat!

4 minuty čtení 29.02.2024 Česko

Přemýšlíte, kam letos vyrazíte? Nemusíte ani jezdit daleko, abyste objevili malý kus ráje. Stačí jet na západ Čech do Karlovarského kraje, světově proslulého svým lázeňstvím a přírodními léčivými prameny. Místní lázeňská místa jsou také ideálním startovacím bodem pro výlety do okolí plného přírodních a kulturních zajímavostí.

VERZE-1-1_1


Rekordmani mezi stromy v ČR: Znáte je všechny?

4 minuty čtení 11.10.2023 Česko

Věděli jste, že 20. října slavíme mezinárodní den stromů? A protože venku začíná typické podzimní pochmurné počasí, chceme vás tak trochu nalákat k pobytu v přírodě, protože ta je na podzimu krásná. A stromy, které hrají všemi barvami, obzvlášť. Přinášíme tedy seznam rekordmanů mezi stromy v ČR a také informace o tom, kam se za nimi můžete vydat. 

 7 procházek po dřevěných chodníčcích v ČR

5 minut čtení 28.09.2023 Česko

Vyrazte na romantickou procházku po dřevěných chodníčkách po celé republice. Přicházíme se sedmi tipy na výlety na tzv. "lávkách" nad rašeliništi. Většina z nich to jsou zároveň naučné stezky, což může bavit i vaše děti. Chodníky jsou postavené na dřevěných trámech nad otevřenou plochou slatí, hatí a mokřadů s nějakou tou vyhlídkou a odpočinkovou zónou. Objevte přírodu i z této strany a dejte nám vědět, jak se vám na výletech líbilo. 


10 hradů a zámků, které si zahrály v pohádkách!

4 minuty čtení 06.09.2023 Česko

Česko je plné krásných hradů a zámků a každý do jednoho jistě stojí za návštěvu. Protože ale může být těžké rozhodnout se, kam o víkendu zrovna vyrazíte, pokusíme se vám to ulehčit dnešním článkem. Přinášíme celkem 10 tipů na hrady a zámky, které si zahrály v pohádkách. Schválně, jestli už na nějaký z našeho seznamu vyrazili!


  • 1 - 5 z 19 článků