Dvojnásobný mistr České republiky kuchař Pavel Minář vede restauraci jednoho z našich hotelů!

Kuchař Pavel Minář, dvojnásobný mistr České republiky a člen Asociace kuchařů a cukrářů ČR, vede restauraci v hotelu Panská v Bechyni. Pavel Minář má nespočet zkušeností a v jižních Čechách jste se s ním již měli možnost setkat v restauraci Na Staré v Želči. Tato restaurace se v současnosti specializuje na kuchyni připravovanou z lokálních surovin a to především kozí a kůzlečí maso a speciality z kozího mléka.

V restauraci hotelu Panská má Pavel Minář možnost nabídnout své kulinářské umění širokému spektru klientů od skupin turistů navštěvujících zámek Bechyně, přes golfisty a lázeňské hosty, až po romantické svatby.

Kromě mistra České republiky je restaurace výjimečná také svým konceptem, kterým je protiváha dnešní uspěchané doby – tzv. slow food. Slow food klade důraz na tradiční receptury, lokální suroviny a dodavatele a především na dostatek času pro to si chuťový zážitek správně vychutnat.

Kromě tradičních jídel se v restauraci hotelu Panská můžete těšit také na sushi. Pavel Minář je totiž velkým příznivcem asijské kuchyně, konkrétně především japonské a neustále se snaží vyhledávat a učit nové věci.

Bude se na Vás těšit v restauraci hotelu Panská v Bechyni!