ZAMĚSTNANECKÉ BENEFITY v roce 2024: Na co se připravit?

Nadcházející rok s sebou přinese nemálo změn a jednou z nich budou změny v zaměstnaneckých benefitech. Z našeho červnového průzkumu vyplývá, že téměř 60 % lidí, kteří v práci benefity dostávají, své body využívají právě na dovolenou. Přinášíme proto stručné a přehledné informace o tom, jak to s cestováním za benefitní body v roce 2024 bude. 


Na www.ehotel.cz můžete za benefity procestovat celý svět!

V rámci prvních návrhů konsolidačního balíčku hrozilo, že se kompletně zruší daňové zvýhodnění pro zaměstnanecké volnočasové benefity. To se však nelíbilo odborům a přirozeně ani zaměstnavatelům. Negativně by to ovlivnilo také spokojenost samotných zaměstnanců. 

A jak to tedy bude? Podle nejnovějších informací ministerstva financí budou všechny dosud od daně osvobozené nepeněžní benefity poskytované zaměstnancům osvobozeny od daně z příjmů fyzických osob, ale pouze do výše poloviny průměrné mzdy. Tato změna má začít platit od ledna 2024.

Konkrétně to znamená, že v roce 2024 nebudou dani podléhat benefity, které nepřesahují hodnotu 21 983 korun ročně (t. j. polovina průměrné mzdy stanovené pro rok 2024). Benefity, jejichž hodnota překročí tento limit, budou podléhat dani z příjmu a také povinnému pojistnému. 

Nový limit se týká standardních nepeněžních benefitů, které jsou obvykle součástí systému kafeterie či benefitních karet. Tyto benefity se dají využít například na zdravotnické pomůcky nebo také právě na dovolenou. 

Přečtěte si také: Jak můžete využít zaměstnanecké benefity?

Tato reforma má za cíl přinést vyváženější daňový přístup k zaměstnaneckým benefitům a zároveň zajistit, aby byly tyto benefity spravedlivě zohledněny v daňovém systému.

 

Jak k benefitům přistoupí váš zaměstnavatel?  

Zážitky za benefity v roce 2024 

přeje tým ehotel.cz