INSPIRACE: Levné destinace pro příští dovolenou

Přiznejte se, kdo už plánuje dovolenou na další rok? My v ehotel.cz totiž máme seznam destinací, do kterých bychom se chtěli vydat... a ten seznam je nekonečně dlouhý. A řekli jsme si, že se s vámi podělíme o tipy na levné destinace po celém světě, protože přestože se jedná o levné krajiny, rozhodně nebudete ochuzeni o zážitky, ba naopak! 

Nezapomeňte, že po celém světě můžete cestovat za benefity. Jak na to? Přečtěte si, jak můžete uplatnit benefity na cestování.

Levné krajiny kousek za hranicemi

Albánie

Albánie je stále objevovanou perlou pro turisty. Má rozmanitou krajinu s nádhernými plážemi, horami a historickými památkami. Albánie je známá pro svou přívětivou atmosféru a nízké náklady na ubytování, stravování a dopravu ve srovnání s mnoha západoevropskými destinacemi. Pláže na jaderském pobřeží, historická města jako Gjirokastër a kulinářské speciality nabízejí skvělé zážitky za přijatelné ceny.

Severní Makedonie

Severní Makedonie, bohatá historií a kulturou, se stává stále atraktivnější destinací pro turisty. Tato balkánská země láká návštěvníky svou malebnou krajinou, historickými památkami a pohostinností místních obyvatel. Hlavním lákadlem je starobylé město Ohrid, zapsané na seznamu UNESCO, které se rozkládá u stejnojmenného jezera. Severní Makedonie svým návštěvníkům poskytne pravé balkánské prožitky.

Lotyšsko

Lotyšsko se stává stále oblíbenější destinací pro low-budget dovolenou z několika dobrých důvodů. Prvním a nejzřejmějším faktorem je cenová dostupnost. Země se však pyšní také nádhernou přírodou, kterou lze objevovat za minimální nebo žádné náklady. Lotyšsko, s jeho historickými městy, přírodními rezervacemi a jedinečnou atmosférou, poskytuje cestovatelům s menším rozpočtem skvělou příležitost pro autentický zážitek bez velkých finančních obětí.

Přečtěte si článek: Riga jako destinace pro krátký výlet za benefity

Kolébka exotiky za hubičku

Vietnam

Vietnam představuje jedinečné spojení bohaté historie, poutavé kultury a nádherného pobřeží, což činí tuto zemi jednou z nejpodnětnějších destinací v jihovýchodní Asii. Přírodní krásy země lze objevit na nekonečných plážích, jako například na písečných dunách v Mui Ne nebo na ostrově Phu Quoc. Jedním z klíčových lákadel pro cestovatele s menším rozpočtem jsou příjemně nízké ceny ubytování, dopravy a stravování. Od levných “guesthousů” po komfortní hotely nabízí Vietnam rozmanité možnosti ubytování pro každý vkus a rozpočet. 

Thajsko

Thajsko, známé svou půvabnou kulturou, fascinující chrámy a úchvatné pláže, není jen krásnou destinací, ale také ideálním místem pro cestovatele s menším rozpočtem. Thajsko nabízí mnoho bezplatných nebo levných aktivit, jako jsou návštěvy již zmíněných chrámů, procházky po trzích nebo pobyt v přírodních parcích

Přečtěte si článek: Thajsko za 14 dní - z Phuketu na Ko Tao

Bali

Bali, podobně jako Thajsko, nabízí exotické zážitky “za hubičku”. I tahle destinace už je docela turisticky známá, proto zde najdete varianty ubytování ve všech možných cenových kategoriích. Celkově se ale jedná o levnou destinaci. Tento indonéský ostrov obklopený tyrkysovým mořem v sobě skrývá nespočet krás a dobrodružství, které čekají na všechny s jakýmkoliv budgetem na dovolenou. 

I za oceánem za pár kaček

Mexiko

Mexiko vám za poměrně malé peníze nabídne spoustu muziky (a to doslova). A užijete si nejen hudbu, ale i výborné jídlo, barevnou kulturu a krásné pláže! Nesmíme opomenout také proslulé mayské pyramidy. I zde můžete vybírat mezi různými cenovými kategoriemi ubytování, ale obecně se Mexiko určitě dá doporučit všem, kdo cestují s nižším rozpočtem. 

Ekvádor

Ekvádor na seznamu levných destinací nemůže chybět, i když přiznejme si, že se pravděpodobně nejedná o destinaci, která by nás ihned napadla při výběru dovolené. V tom ale tkví kouzlo levných destinací. V Ekvádoru lze nalézt dramatická horská pohoří, úchvatné deštné pralesy a nekonečné pláže, a to vše za cenově přijatelné náklady. Ekvádor může být překvapivě dostupnou destinací pro ty, kteří touží po dobrodružství mimo zažité turistické trasy.

Nikaragua

Nikaragua nabídne jedinečný pohled na středoamerickou krajinu s bohatou biodiverzitou, sopkami a křišťálově čistými jezery. Města jako GranadaLeón nabízejí malebné uličky, historické koloniální památky a přívětivou atmosféru. S cenově dostupným ubytováním a chutnou lokální kuchyní je Nikaragua ideálním místem pro objevování neturistických koutů Střední Ameriky.

 

Příjemné cestování za benefity

přeje Petra z ehotel.cz