4+4 výlety s ubytováním v Beskydech

Jaro, léto, podzim, zima, v Beskydech je přece príma! Beskydy jsou jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v České republice. Ideální pro odpočinek, sport i gastronomii. Připravili jsme si pro vás pár tipů na ubytování a výlety v této oblasti. Toto místo má co nabídnout, ať už Beskydy navštívíte za jakýmkoliv účelem a v jakémkoliv ročním období.

Kde se ubytovat?

Beskydy jsou velmi populární oblastí na dovolenou v Česku po celý rok. Horské podmínky potěší sportovce na cyklistiku, turistiku, lyžování i běžky. Podívejte se na naše favority, kde se můžete ubytovat. A ještě k tomu za benefity.

ENDEMIT Boutique Hotel & Spa

V hotelu Endemit se budete cítit jako v pohádce. Je to jeden z nejnavštěvovanějších hotelů v srdci Beskyd. Pobyt si zamilují zejména ti, kteří milují wellness a ocení kvalitní a nápaditou kuchyň. Hotel se nachází 15 kilometrů od Pusteven, což vyloženě vyzývá k túře. V zimě se tato oblast zavděčí běžkařům, ale i lyžařům, jelikož areálů kolem tohoto místa je hned několik.

Více o hotelu.

Hotel Horal

Hotel Horal je známý široko daleko. A to velmi zaslouženě! Velkou výhodou hotelu je, že se nachází přímo u sjezdovky. Ta je navíc nenáročná a ideální pro začátečníky. Ve wellness je i dětský bazének, kam si po lyžovačce můžete zajít odpočinout. Pro oblíbené letní aktivity se poblíž tohoto hotelu nachází nenáročná cyklostezska. Pokud se pro sport rozhodnete až na místě, jistě vás potěší nedaleká půjčovna kol a koloběžek.

Více o hotelu.

Rekovice – restaurace & lesní hotel

V eHotelu jsme rozhodně zastánci toho, že i záliba v gastronomii je koníček. Pokud s námi souhlasíte, pak je toto místo jako stvořené pro vás. Rekovice jsou skvělou romantickou volbou.

TIP: Místo je velmi populární pro pořádání svateb. Doporučujeme si zjistit předem, zda na vámi zvolený termín (zejména v sobotu), není restaurace pro uzavřenou společnost.

Více o hotelu.

Penzion a restaurace Na kraji lesa

Tento rodinný podnik byste během své návštěvy také neměli minout. Krom poklidného ubytování zde máte možnost pozorovat tajemství lesa, u kterého se penzion nachází. Místo je skvělým tipem pro ty z vás, které na cestě doprovází domácí mazlíčci.  Ihned u penzionu se nachází nenáročná pěší stezska, kde si dokonce můžete zasoutěžit v rychlosti zvládnutí této trasy.

Více o penzionu.

 

Kam si zajet na výlet?

Ať si vyberete jakékoliv z ubytování, pamatujte, že všechny ze zmíněných výletů se nachází poměrně blízko u sebe. Nemusíte se tak bát, že byste některé z míst museli vynechat.

Pustevny (1018 m. n. m.)

Prvním tipem je rozlehlé sedlo pojmenováno po poustevnících, nedaleko Radhoště (1129 m. n. m.). Na Pustevny můžete vyjet lanovkou a poté se rovnou vydat na Stezku Valašska, odkud budete mít ohromující výhled široko daleko. Pustevny však ale ukrývají známé stavby LibušínMaměnku. Svým vzhledem jsou velmi typické pro Valašsko. Při procházce můžete narazit i na sochu pohanského boha Radegasta.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/

Velké Karlovice

Oblast Velkých Karlovic nabízí hned několik možností. V zimě můžete navštívit spousty lyžařských areálů, jako Kyčerka, Horal, Razula nebo Bambuch. Oblast Velkých Karlovic je jako stvořená pro sport všeho druhu. Obdobně na tom jsou i letní sporty. Cyklistické trasy nejdete přímo na stránkách obce. Při všech aktivitách vás jistě zaujmou typické valašské sruby a roubenky. Dalším krásným místem s pohodovou trasou i pro kočárky je rozhledna Miloňová.

Zdroj: https://www.sons.cz/

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm je nejstarším skanzenem ve střední Evropě. Byl založen v roce 1925. Valašské muzeum v přírodě je velmi autentickým místem, které dokonale vykresluje, jak to na Valašsku vypadalo v minulosti. Místo je příjemné navštívit i s kočárkem, všude je samá rovinka. Pořádají se zde nejrůznější akce, jako jarmarky, trhy a také si zde můžete vyrobit něco tradičního. Aktuální program naleznete ZDE.

Zdroj: https://portal.rozhlas.cz/

Lysá hora (1323 m. n. m.)

Nejvyšším vrcholem Beskyd je Lysá hora. Tento tip na výlet jistě potěší nadšené sportovce. Dostat se zde můžete pěšky, na kole nebo na běžkách. Než se vydáte na pořádně vydatnou turistiku, nezapomeňte sledovat webkameru pro pořádnou přípravu. Známým vrcholným bodem je Bezručova chata, kde se po svém výkonu můžete odměnit občerstvením.

 

Beskydem zdar!

Tereza z eHotel.cz