Vánoční trhy nedaleko hranic: Rakousko

Dnes pokračujeme s naším vánočním speciálem, který si vzal za úkol informovat o tom, kam si letos zajet na adventní trhy, které najdete nedaleko hranic! Dnes společně navštíme další německy mluvící zemi, která je pro své vánoční trhy velmi známá - Rakousko. Podíváme se nejen do hlavního města Vídeň, ale i na jiných místa, která jsou na Vánoce ještě o něco více kouzelné než v průběhu roku.

Proslulá Vídeň: bruslení před radnicí

Přestože už mnozí z vás mají Vídeň už možná okoukanou, nemůžeme ji v článku o adventních trzích v Rakousku vynechat! Hlavní město Rakouska máte autem z Prahy něco málo přes 3,5 hodiny, z Brna je to dokonce jen 1,5 hodiny! Zajet si do Vídně ale můžete pohodlně přímým vlakovým spojením Praha-Brno-Vídeň. 

V období Vánoc se do Vídně vyplatí jet klidně na celý víkend, protože trhů je tady hned několik. Ten nejznámější najdete pravděpodobně na náměstí Rathausplatz. Najdete zde vše, od dárků, přes ozdoby až po jídlo a tradiční horké nápoje. A až budete mít nakoupeno, budete mít stále o zábavu postaráno - páry si mohou jít dát polibek pod strom, který je celý ověšený svítícími srdíčky, a děti si užijí atrakce jako je třeba pohádkový kolotoč. Trhy otevírají v polovině listopadu a zajet si sem můžete až do ledna! 

Zdroj obrázku: wien.info

A věděli jste, že na Vánoce si můžete před vídeňskou radnicí i zabruslit? Bruslařská dráha by se měla táhnout po celém náměstí. Odnesete si tak nevšední zážitek, na který budete rádi vzpomínat. V lednu pak kluziště najdete na celé ploše náměstí a většinou má dokonce dvě patra, na kterých můžete dovádět. 

Tip: Rozhodně navštivte i jiné trhy ve Vídni, ne jen ty před radnicí. Tento trh je ve městě ten hlavní, a proto zde bývá i nejvíc lidí. Více v klidu si to tu užijete pravděpodobně ve všední dny.

! Ubytujte se v Rakousku za benefity !

Horní Rakousko: kde bydlí Ježíšek

Dalším městem, které se od českých hranic nachází opravdu kousek, je Linz (česky Linec). České Budějovice a Linec dělí pouze necelých 1,5 hodiny cesty autem. V období Vánoc se Linec promění v město plné betlémů z celého světa! Rozhodně navštivte trhy na hlavním náměstí Hauptplatz. Pokochejte se vystavenými betlémy, zaposlouchejte se do vánočních melodií a zkrátka nasávejte vánoční atmosféru plnými doušky. Trhy zde otevřou v polovině listopadu a budou otevřené každý den až do Štědrého dne. 

Už jste letos napsali svůj dopis Ježíškovi? Pokud ne, rychle ho napište a pak s dopisem honem do Steyru! Město Steyr ukrývá poutní místo Christkindl, ve kterém je každý rok otevřený Ježíškův úřad, kde si dopisy Ježíškovi můžete opatřit speciálním razítkem. Ježíšek tu prý dokonce bydlí. Ze Steyru do Christkindlu se dostanete starodávným autobusem. Kromě toho, že navštívíte Ježíškův úřad, si ještě můžete užít atmosféru kovářského města a naživo si prohlédnout toto řemeslo. 

Steyr - Postamt Christkindl

Zdroj obrázku: 55plus-magazin.net

Věděli jste, že koleda Tichá noc, která má svou verzi snad v každém světovém jazyce, pochází právě z Rakouska? Její originální název je Stille Nacht, Heilige Nacht a napsal ji Joseph Mohr v roce 1816.

Wolfgangsee: plavba vánoční pohádkou

Jezero Wolfgangsee je označováno za nejkrásnější jezero v Rakousku. Autem je to nejdál ze všech 3 zmíněných míst v článku, z Prahy i z Brna autem pojedete něco kolem 4 hodin, vesničky kolem jezera se v období adventu promění v hotový pohádkový vánoční svět. Jde o vesnice St. Wolfgag, Strobl a St. Gilgen. Všechny tři můžete navštívit i na lodi - právě tento zážitek je velkým lákadlem pro návštěvu vánočních trhů u jezera Wolfgangsee. Velkou atrakcí je také nevšední plovoucí dekorace v podobě obří lucerny, která hraje prim jezera Wolfgangsee o Vánocích. 

The Advent at lake Wolfgangsee

Zdroj obrázku: wolfgangsee.salzkammergut.at

Tip: Vánoční atmosféru zde nasajete i výletem do zasněžené krajiny. K tomu vám poslouží třeba historická zubačka. 

Inspiroval vás dnešní článek? Pokud se vydáte do Rakouska na vánoční trhy, nezapomeňte nás označit ve vašem příspěvku na sociálních sítích s #vanocesehotelem nebo #cestujsehotelem a my se moc rádi podíváme, co jste stihli navštívit. 

Na závěr pro vás máme rozšířený německý vánoční slovníček.

auf Wiedersehen

Petra z eHotel.cz