7 zaručených tipů, jak si užít cestování se psem

Se stále krásnějším počasím řeší spousta pejskařů každoročně velké dilema - jet na dovolenou se psem, nebo si raději zařídit hlídání? Za nás v eHotel.cz jsme rozhodně pro vzít chlupáče na cesty s sebou. V dnešní době je dog-friendly cestování stále populárnější. Jak na to bez stresu a starostí? Přečtěte si 7 zaručených tipů.

1 - Co zabalit do batůžku? 

Na každou cestu je potřeba zabalit ty správné věci. Při balení berte v úvahu počasí a místo, kam se vydáváte. Pokud jedete na více dní, zabalte dostatečné množství jídla a také misky a pelíšek na spaní. Na žádný výlet byste neměli zapomenout pohodlný postroj nebo obojek a vodítko. Není od věci přibalit také očkovací průkaz, někde by ho po vás mohli požadovat. 

 

2 - S respektem k pravidlům 

Přestože jsou pejskové na spoustě místech vítaní s otevřenou náručí, je třeba brát ohled na ostatní turisty a hlavně dodržovat nastavená pravidla a chovat se slušně. Mějte svého čtyřnohého kamaráda na vodítku tam, kde je to požadováno. Připravte se také na možnost, že budete muset použít i náhubek. V žádném případě po sobě nenechávejte smradlavý nepořádek. 

 

3 - Zdraví na prvním místě 

Především v letních měsících musí být pejskaři opatrní na nebezpečí, která teplo a slunce skrývá. Každý pes by měl rozhodně být ošetřený proti klíšťatům. Pozor byste měli dávat také na přehřátí. Mějte po ruce vždy lahev s vodou, kterou pejskovi můžete nabídnout, případně ho vodou ochladit. Pokud hrozí ale opravdu tropické teploty, raději zvažte, jestli svého chlupáče nakonec opravdu nenechat doma.

 

4 - Bezpečnost na cestách 

Při přepravě zvířat je nutné dodržovat zásady bezpečnosti. Pokud se budete přepravovat autem, ujistěte se, že pejsek cestuje bezpečně. Pořídit můžete pás nebo třeba autosedačku. Cestovat můžete ale i hromadnou dopravou, nebo třeba letadlem. V takovém případě budete muset dodržet podmínky konkrétních přepravních společností. 

 

5 - Ubytování se psem

Dnes není problém si s pejskem najít krásný hotel, ve kterém si odpočinete. Nejen v Česku je spousta dog-friendly ubytování, ve kterých si to zaručeně užijete oba dva. Seznam hotelů v ČR, kde vás se psem ubytují, najdete na https://www.ehotel.cz/hledani/ubytovani. K filtrům samozřejmě můžete kromě domácích mazlíčků přidat i své jiné požadavky. 

 

6 - Plán výletu 

Pokud ještě nemáte jasný cíl, určitě si výlet naplánujte. Podívejte se před cestou na otevírací doby a podmínky návštěvy s chlupáčem, ať na místě nejste nemile překvapení. Pokud hledáte inspiraci na dog-friendly výlet, můžete si přečíst naše články s tipy, kam na výlet a také 5 hradů a zámků, kam můžou i pejsci. 

 

7 - Bez zábavy ani ránu 

Mějte na paměti, že co baví vás, nemusí nutně bavit i vašeho pejska. Proto přizpůsobte program tomu, aby byl výlet proložený přestávkami na odpočinek a hru. Rada na závěr je tedy jednoduchá: Přibalte oblíbený tenisák, hromadu pamlsků a úspěch je zaručený! :)

 

Pac na cestu

Petra z eHotel.cz