9 míst v ČR jako stvořených pro žádost o ruku

Máte v plánu položit tu největší otázku v životě? Máme pro vás tipy na 9 romantických míst v Česku, kde vám vaše druhá polovička určitě řekne ano. Jste milovníky kaňonů, alpských jezer nebo spíš holdujete bohaté kultuře a historii českých zámků a hradů? Každý si najde to své. A pamatujte: "Když ji miluješ, není co řešit." 

1. Žádost o ruku nad kaňonem - Vyhlídka Máj 

zdroj obrázku: https://www.prozeny.cz

Vyhlídka Máj je jedno z nejromantičtějších míst v Čechách. Nemyslíte? Jeho dechberoucí pohled na kaňon řeky Vltavy je úchvatný. A právě proto ho řadíme mezi top místa pro žádost o ruku. Vyhlídku najdete asi jeden kilometr od silnice z Krňan do Teletína ve středních Čechách. Toto místo je romantické za každého počasí a v každém ročním období. Obzvlášť doporučujeme si přivstat a svou drahou polovičku vylákat na ranní rande, kdy je vyhlídka prázdná a východ slunce je nezapomenutelný. 

2. Žádost o ruku jako ve Versailles - Zámek Lednice

zdroj obrázku: https://turistickamapa.cz

Chcete svou partnerku nebo partnera překvapit žádostí o ruku v opravdovém skvostu Evropy? Lednický park s překrásným zámkem je to pravé místo. Je to nejrozsáhlejší koncepčně upravená krajina na světě, která je zapsaná na seznam památek UNESCO. Navíc si výlet můžeme protáhnout na 23 metrů vysoký obelisk, Janův hrad, Minaret, Lovecký zámeček, Apollonův chrám, Rybniční zámeček nebo Hraniční zámeček. Toto místo je zase krásné v jakémkoliv ročním období, proto ho doporučujeme všemi deseti. Fotky z vašeho zasnoubení budou nádherné. 

3. Žádost o ruku jako pod Niagárskými vodopády - Mumlavské vodopády 

zdroj obrázku: https://www.krkonose.eu

Když nemůžeme za Niagarskými vodopády, zavítejme za těmi tuzemskými. Kouzlo padající vody a přírody dokáže vytvořit neopakovatelnou atmosféru jako dělanou pro žádost o ruku. Mumlavské vodopády najdete na řece Mumlavě nedaleko rekreačního střediska Harrachov v Krkonoších. Hlučně řítící se vodopády padají až do hloubky deseti metrů, proto při žádosti o ruku budete muset pravděpodobně křičet. Nicméně i to může být velmi romantické a úsměvné zároveň. 

4. Žádost o ruku jako v Alpách - Ledovcová jezera na Šumavě 

zdroj obrázku: https://zpravy.aktualne.cz

Milujete alpská jezera? Na české straně Šumavy najdete pět ledovcových jezer, a to Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné a nejmenší Laka. Jejich průzračná voda a romantické břehy vás okouzlí. Jezera vznikla po odtání ledovců, které se vytvořily koncem třetihor při ochlazení klimatu ve střední Evropě. Za nás jednoznačně ideální místo na výlet s piknikovým košem a lahví dobrého vína. Uprostřed nedotčené přírody budete mít naprosté soukromí, a tak si žádost o ruku budete moct dokonale vychutnat.

5. Žádost o ruku s ikonickým výhledem - Karlův most 

zdroj obrázku: https://www.prague.eu

V Praze nenajdete krásnější výhled než je ten z Karlova mostu. Právě proto zůstává tento pražský most jedním z nejvyhledávanějších míst pro veřejné zásnuby. Doporučujeme naplánovat si procházku brzy ráno nebo uprostřed noci. Most je poté poloprázdný a vaše intimní chvilka bude jen vaše. 

 6. Žádost o ruku jako z básně Karla Hynka Máchy - Petřín 

zdroj obrázku: https://www.novinky.cz

Rozkvetlé stromy a měkoučké trávníky na pikniky v Praze? Petřín je Petřín a se žádostí o ruku na nejznámějším místě lásky v Praze nemůžete udělat chybu. V Petřínských zahradách jako byste slyšeli na každém kroku "Láska je láska". Navíc si můžete k romantické procházce vylézt na Petřínskou rozhlednu nebo projít zrcadlové bludiště. Ideální program na celou sobotu. 

7. Žádost o ruku jako na anglickém venkově - Vodní zámek Červená Lhota 

zdroj obrázku: https://itras.cz

O tomhle místě se hovoří jako o nejromantičtějším zámečku v České republice. Opravdu překrásnou součásti objektu je anglický park kolem jezírka, kde si můžete pronajmout pramici a vyrazit na romantickou platbu s prstýnkem v kapse. Tento zámeček najdete ve východní části jižních Čech na severu Jindřichohradecka. U něho se nachází stejnojmenná ves, nyní část obce Pluhův Žďár. Velmi doporučujeme v letních měsících.

8. Žádost o ruku v loďce nad nejhlubší propastí Evropy - Punkevní jeskyně 

zdroj obrázku: https://profi-news.cz

Krasová oblast Moravský kras, kde se nachází známá propast Macocha je interaktivním výletem v letních měsících. Zároveň prohlídka jeskyní s projížďkou po řece Punkvě je opravdu romantické místo na rande. Pohled do nejhlubší propasti svého druhu v Evropě je opravdu magický. Doporučujeme si romantickou projížďku na lodičkách v jeskyních rezervovat dopředu. Ročně totiž navštítí Moravský kraj na 200 000 návštěvníků.

9. Žádost o ruku jako z pohádky - Hrad Křivoklát 

zdroj obrázku: https://www.kudyznudy.cz

Pokud by se soutěžilo mezi hrady, kde se natáčelo nejvíce českých pohádek, pak by to vyhrál právě hrad Křivoklát. Tento hrad se objevil třeba v pohádkách Honza málem králem, Jak se budí princezny, Jak si zasloužit princeznu, Sůl nad zlato, Třetí princ, Tři veteráni, Anděl Páně nebo v Dívce na koštěti. Krásné prostředí proto vybízí k romantické procházce, kde si bude vaše polovička připadat opravdu jako v pohádce.