5 tipů jak na vánoční atmosféru doma!

Vánoce už jsou za dveřmi, a proto je potřeba se na ně pořádně naladit! Máte už napečené cukroví? Pokud ano, tak se máte čím pyšnit. Ale tak či onak pro vás máme vánoční bucket list, abyste se naladili na kouzelnou vánoční atmosféru. A nebojte se, úklidu se to rozhodně netýká. Zachumlejte se do své oblíbené deky, pohodlně se usaďte a přečtěte si pár tipů, jak na zpříjemnění vánoční atmosféry doma.

1. Vánoční dekorace

Začneme vánoční výzdobou, u které si mimo jiné můžete pustit vánoční koledy. Je to taková klasika, kterou můžete Vánoce odstartovat. Pokud rádi tvoříte, můžete si pár ozdobiček vyrobit i sami.

Stačí, pokud máte doma pár pomerančů. Nakrájejte je na plátky, přibližně 5 mm. Vložte je na plech na pečící papír a pečte na 50 stupňů. Plátky pomerančů postupně otáčejte, aby se vám ozdobičky nezkroutily. A je to! Ozdoby vypadají nádherně na stromečku i na provázku za sebou. Navíc vám to krásně provoní celý dům.

2. Svíčky

U vůně se ještě chvíli zdržíme. Pro dokonalou vánoční atmosféru si nesmíme odpustit ani svíčky. Ostatně i ty si můžete vyrobit, třeba do nějaké pěkné formičky. Bohatě ale postačí čajové svíčky, do kterých můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Doporučujeme jablko a skořici, nebo třeba hřebíček s pomerančem.

3. Vánoční filmy

Co by to bylo za Vánoce bez vánočních filmů a pohádek?! Snad úplnou klasikou je pohádka S čerty nejsou žerty od Hynka Bočana. Nesmíme opomenout ani pohádku Princové jsou na draka, kde si zahrál fenomenální Jiří Lábus nebo Jan Čenský. Moderní oblíbenou pohádkou jsou také Tři bratři, jehož děj název téměř prozrazuje.

4. Svařák

Aby nám ke všemu ale nebyla zima, pro zahřátí a provonění bytu je příjemné si uvařit svařák. Můžete samozřejmě použít také nealkoholické víno. My si ukážeme postup s tím klasickým vínem.

Víno s kousky skořice, hřebíčku, citrónové kůry a muškátového oříšku společně s cukrem ohřejeme ve větším hrnci. K doslazení můžeme dodat i kousky jablek, případně plátky pomeranče. Stačí si pohlídat, aby nedošlo k úplnému varu. Před podáváním svařené víno s ostatními ingrediencemi scedíme a můžeme podávat.

5. Horká čokoláda

A pro ty nejmenší z nás si připravíme plnotučné mléko (můžeme použít i alternativní mléko, třeba ovesné), tabulku čokolády s vyšším obsahem kakaa, třtinový nebo vanilkový cukr a špetku skořice. To zní jako horká čokoláda!

V menším hrnci si nachystáme pár lžic mléka, nalámanou čokoládu a zbylé suroviny. Za stálého míchání připravíme směs k varu a poté dolijeme zbytek mléka. Horkou čokoládu můžete dozdobit šlehačkou s barevným posypem, čímž určitě sklidíte obrovský úspěch a zároveň se všichni zahřejete.

 

Mějte krásnou a pohodovou vánoční atmosféru.

Tým ehotelu vám přeje VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2022