7 předsevzetí, z kterých budete mít radost už v lednu

Nový rok je tu a s ním i období předsevzetí. My jsme si v ehotelu předsevzali, aby vaše cesta k uplatnění benefitních bodů byla o něco příjemnější. A co taková klasická předsevzetí? Jaké si dát, aby dávaly smysl? Sepsali jsme tři smysluplné předsevzetí, která se vyplatí dodržovat a dávají smysl.

1. Zdraví, zdraví, zdraví…

Jste unavení a chytnete cokoliv se kolem vás mihne? Zaměřte se v roce 2021 na své fyzické ale také na psychické zdraví. Zamyslete se, zda spíte dostatečně, jak se stravujete, jak se hýbete, zda máte dobrou psychickou hygienu. Zdraví je souhra několika faktorů a pokud jeden zaostává, celý systém se může zhroutit. Doporučujeme vám pár knih, které stojí za to si je přečíst a aplikovat je na svůj život. 

Knihy:
Cirkadiánní kód - Satchin Panda 
Proč spíme - Matthew Walker
Zdravá střeva - Justin Sonnenburg
Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete - Karolína Fourová
Umění být zdráv - Jan Vojáček

2. Udělejte si čas na sebe

Zamyslete se, kolik času věnujete jen sami sobě. Umíte vybalancovat svůj pracovní a osobní život? Své cíle na rok 2021 si naplánujte na jednotlivé měsíce. Nezapomeňte, velký úkol vypadá děsivě, mini cíle jsou dosažitelné. 

Voucher od ehotel - Udělejte si čas na sebe a kupte si za firemní benefity voucher, který můžete uplatnit po celý rok 2021 kdekoliv po ČR nebo ve světě. Odpočiňte si třeba na Kanárských ostrovech nebo u Mácháče. 

Motivační diář, aby jste měli kam plánovat .

Knihy:
Umění milovat - Erich Fromm
7 návyků skutečně efektivních lidí - Stephen Covey 

 

3. Vzdělávejte se

Učíme se celý život,  proto vás vyzýváme, učte se o čemkoliv, kdekoliv a kdykoliv. Rozšiřte své obzory a vystupte ze své komfortní bubliny. 

Duolingo - Aplikace na mobil, která Vám pomůže naučit se cizí jazyk.
Skillshare - Umíte anglicky? Vyzkoušejte workshopy od profesionálů, kteří se s vámi chtějí podělit o své znalosti. 

Knihy
Debordelizace hlavy - Ivo Toman
Restart kreativity - René Nekuda
Faktomluva - Hans Rosling

 

4. Mějte radost z maličkostí

Najděte si na každém dni jednu věc, která vás potěší. Začíněte tvořit sklenici vzděčnosti. Pokaždé kdy budete za něco vděční, napište to na malý papírek a vložte do sklenice. Na konci roku nebo kdykoliv jindy, kdy se budete cítit "pod psa", tak ji otevřete a nabije vás pozitivní náladou. 

5. Buďte svoji, neřiďte se podle ostatních

Odlište své přání od ostatních. Zkuste objevit své skutečné touhy bez ohledu co si budou vaši přátelé a rodina myslet. A pozor je možné, že zjistéte, že kdybyste jste se o svůj nový koníček nepodělili na sociálních sítích, tak byste nebyli šťastní. Tak pozor na to a hledejte dál svůj vlastní originální sen.

6. Social media detox

Kontrolujete telefon průměrně 200krát denně? Trávíte před spaním scrolováním na Instagramu či FB? Preferujete textové zprávy před osobním rozhovorem? Tak to by se vám hodil social media detox. Vymažte si ze všech zařízení aplikace a odhlašte se z účtů. Vydržíte týden bez sociálních sítí aspoň tři dny, anižby jste se "zbláznili"? 

Chcete vědět více o social media detoxu?  Přečtěte si knihu Digitální detox od Orianny Fielding

7. Pečujte o své vztahy 

Mezilidské vztahy, jsou klíčem ke štěstí a mohou dokonce prodloužit život. Chápeme, že je těžké si najít čas na své blízké v každodenním shonu. Zkuste vyměnit pár minut dívání se na TV či brouzdání na sociálních sítích, za telefonní rozhovor s rodinou či přáteli, které jste dlouho neviděli. A jakmile to epidemiologická situace dovolí, tak si v diáři naplánujte návštěvu klidně na měsíc dopředu, abyste s ní počítali na 100 %. 

Knihy
Vztahy a mýty - Honza Vojtko
Sedm principů spokojeného manželství - Praktický průvodce gungováním dlouhodbých vztahů - John M. Gottman

 

 

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací