Znáte naše 3 nejvyšší hory?

11. 12. je Mezinárodním dnem hor! Mezinárodní den hor je relativně mladý svátek, který vyhlásilo OSN v roce 2003. Ehotel.cz si pro vás jako oslavu připravil zajímavosti o 3 nejvyšších horách České republiky. Víte, které to jsou? 

1. Naší nejvyšší horou je Sněžka, která měří 1603 m. Ať už na horu půjdete kdykoliv, přibalte s sebou bundu, průměrná celoroční teplota povrchu hory se pohybuje pouze okolo 0,2ºC.

2. nejvyšší horou je Luční hora. Luční hora byla součástí tzv. Benešovy linie. V rámci předválečných opevňovacích prací na ní bylo vystavěno několik bunkrů, které měly chránit Československo proti nepřátelsky naladěným sousedním státům: Německu, Maďarsku, Rakousku a Polsku.  

Na 3. místě stojí Studniční hora, která leží také v Krkonoších. Svůj název dostala až v roce 1952. Na jižním svahu Studniční hory se nachází pozoruhodné místo, které se nazývá "Mapa republiky". V zimě se zde vlivem větru nahromadí velká vrstva sněhu, která se zde udrží vždy až do začátku léta. Svým tvarem připomíná tvar naší republiky. 

 Kterou v zimě navštívíte vy? 

Naše tipy na ubytování v okolí:

Hotel Labská bouda, Bedřichov

Hotel Erika, Špindlerův Mlýn

Chata Orlík, Pec pod Sněžkou

 

 

 

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací