S ocelotkou Lucinkou na kolech

Blíží se prodloužený červencový víkend a my usilovně přemýšleli nad tím, jak jej aktivně využít s našimi malými sportovci. Na nápady jsme se ptali ocelotky Lucinky. Ta nám poradila vzít děti na kola. A kam? Říkala, že jí se nejvíce líbí na jihu Moravy, nebo v okolí Třeboně. Pokud je léto opravdu parné, vydává se do jižních Čech, kde se před jízdou "smočí" v Lipenské přehradě. 

 

 1. Jižní Morava a Princezna kolo(běžka) 

Jako princezna se ocelotka Lucinka cítí na Jižní Moravě. Jižní Morava je nejen krajem slunce, vína a pohostinnosti, ale také ideálním místem pro cyklisty. Lucinka nám doporučila Lichtenštejnské stezky, které spojují památky rodu Lichtenštejnů na jižní Moravě v oblasti Lednicko-valtického areálu a v Dolním Rakousku. Na nejdelší přeshraniční Knížecí stezku (31km) navazují čtyři kratší stezky: Břeclavská (13,5km), Poštorenská (11,5km), Lednická (18km) a Valtická (24km). Ocelotka Lucinka nám prozdradila, že se na trase cítí vždy jako v pohádce a jelikož trasy vedou především po rovině, nepotřebuje k jejich zvládnutí žádného prince na bílém koni. 

 

2. Na kole okolo Bor(ůvk)ovan

Ocelotka Lucinka velmi ráda soutěží a poznává nová místa. Proto se jí velmi líbí cyklookruh okolo Borovan. V Borovanech u infocentra vyzvedne mapku a pak již vyráží na borůvkový okruh, dlouhý 28km. Na vyznačených stanovištích získává razítka, mapku pak odevzdá v infocentru v Borovanech. Pokud ji nepříznivé počasí nezastaví a razítek nasbírá 6, čeká na ni v cíli odměna. Pokud Vás zajímá, na čem si pochutnává, šlápněte do pedálů!

 

3. Bicyklem podél lipenské přehrady

Pokud je léto opravdu parné, ochladí se Lucinka před cestou Lipno nad Vltavou - Frymburk ve vodní nádrži Lipno. Poté ale hupne na kolo a přes centrum Lipna, kolem pláží, aqauparku, dětského hřiště frčí až do Frymburka. Terén trasy je většinou rovinatý, ale na některých úsecích musí šlápnout do pedálů. Trasa je dlouhá 27 km a povětšinou ji zakončí zmrzlinou v bistru ve Frymburku. 

 

Na závěr se nás Lucinka ptala, zda se k ní letos připojíte? Máte již pro svůj "cyklovíkend" zajištěno ubytování? A kde? Šlo by pobyt proplatit firemními benefity? Zaregistrujte se na naší webové stránce a my vám obratem zašleme návod, jak pobyt proplatit a peníze ušetřit na jiné radovánky.