Ubytování Vranov nad Dyjí a okolí

Cena (osoba/noc)


Penzion Viktoria

Dvořákova 6, Znojmo
(17,4 km od centra Vranov nad Dyjí)
Penzion se nachází v klidné čtvrti Znojma, 8 minut chůze od starobylého centra města, v blízkosti znojemského hradu, pivovaru Hostan, Mikulášského kostela, znojemského zimního stadionu. Pokoje se nachází v prvním patře zrekonstruovaného domu z konce 18tého století, vznikly v půdních prostorách pozdně secesního domu. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením se sprchovým koutem, televizí, připojením na internet, klimatizací, ledničkou a také satelitem.
1459,- za 1 osobu a noc
 
Místa v okolí

Jižní Morava (6) Vysočina (4) Znojmo (7) Šatov (1) Jevišovice (1) Moravské Budějovice (1)

Informace

Vranov nad Dyjí se nachází v Jihomoravském kraji, konkrétně ve znojemském okrese. Tento městys má méně než 1000 obyvatel, leží na řece Dyji a původně zde byl postaven hrad, aby chránil jižní hranici země.

První písemná zmínka o tomto hradu pochází z Kosmovy kroniky, z roku 1100. V 17. století byl však hrad Vranov tolik poničen, že se jeho tehdejší majitelé rozhodli ho přestavit na barokní zámek. Tato přestavba se děla podle návrhu J.B. Fischera z Erlachu a významnou částí státního zámku je Kaple Nejsvětější Trojice. Další významnou pamětihodností je Morový sloup z roku 1716 a svou dovolenou si budete moci v těchto místech zpestřit i díky Vodní nádrži Vranov.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací