Ubytování Nové Hrady a okolí

Cena (osoba/noc)

Zámek v Nových Hradech Jižní Čechy

Zámek 136 Nové Hrady, Nové Hrady
Nabízíme Vám příjemné a klidné ubytování přímo v zámku. Váš odpočinek umocní překrásný výhled z okna pokoje do zámeckého parku či pohled na horizont novohradských hor. Pokoje jsou standardně vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchou. Samozřejmostí je vysokorychlostní připojení na Internet. U pokojů je k dispozici také společná moderní kuchyňka s lednicí, mikrovlnou troubou, indukční deskou a pračkou. Respektujeme Vás a proto chceme, abyste měli pocit pohodlí ve kterém nejste omezováni otevíracími časy restaurací či kaváren a měli možnost si přichystat sami kávu či čaj v kteroukoli denní či noční hodinu.
1621,- za 1 osobu a noc
 

Penzion Naděje

Dluhoště 39, Benešov nad Černou
(15,2 km od centra Nové Hrady)
Náš nově postavený penzion Naděje Vám nabízí ubytování na statku v klidném prostředí Novohradských hor mezi obcemi Kaplice a Benešov nad Černou. Je ideální jak k rodinné dovolené, tak ke sportovnímu a turistickému vyžití. Pro Vaši zábavu máme připravenou venkovní horolezeckou stěnu. Venku je pro děti připraveno pískoviště, klouzačka a trampolína. Můžete si prohlédnout naše zemědělská zvířata, máme krávy, ovce a westernové koně. Pro ty, kdo by se rádi blíže seznámili s koňmi, máme možnost výuky jízdy na koni. Adrenalin Vám může přinést airsoftová bitva. Zapůjčíme zbraně, helmy, brýle, kuličky. Nabízíme také zapůjčení nových horských kol. K dispozici je velká společenská místnost s krbem, s TV a PC s Internetem.
689,- za 1 osobu a noc
 Hájenka hraběte Buquoye

Hradiště 30, Kaplice
(18,1 km od centra Nové Hrady)
Hájenku hraběte Buquoye najdete pod lesem, Hradišťskou horou v malé vesnici Jižních Čech v Hradišti u Kaplice. Byla zrekonstruována v roce 2011 se zachováním původních prvků. Ideální místo, pro rodinnou dovolenou kde zapomenete na Vaše každodenní starosti a načerpáte energii z krásné přírody , pro turistiku, cyklistiku a cykloturistiku, v zimě pro výlety na běžkách. Je to místo pod Hradišťským kopcem, Soběnovskou vrchovinou, také nazývanou Slepičí hory, s nejvyšší horou Kohout a vstupní bránou do Novohradských hor. Místo odpočinku a relaxace po celodenním výletě na kole, či pěší turistice, kde můžete projet různé naučné stezky, vidět nejstarší osady jižních Čech a pozůstatky keltské kultury, nebo si jen užít koupání, rybaření, procházky přírodou, nebo houbaření až do podzimních dnů. Pokud se rozhodnete pro výlety autem ,je zde mnoho historických památek, které nám zanechali naši předkové. Je jich hodně, určitě si zde najdete své oblíbené hrady a zámky, tvrze nebo kláštery.V zimě pro mi
Poslední rezervace před 1 dnem.
450,- za 1 osobu a noc
900,- za 2 osoby a noc


Místa v okolí

Jižní Čechy (5) Trhové Sviny (2) Kaplice (1) Benešov nad Černou (1)

Informace

Poblíž hranic s Rakouskem a zároveň nedaleko Českých Budějovic se nachází městečko Nové Hrady. Dlouhá historie, která se píše již od 13. století, se v dobrém slova smyslu podepsala doslova na každém rohu tohoto města. Krom hradu, zámku, rezidence, kláštera, kostela, hrobky, kovárny a dalších důležitých staveb můžete obdivovat také bohatou přírodu v okolí. Vše dohromady lze poznat prostřednictvím cyklistických i turistických naučných stezek, kterých jsou v okolí desítky.

Začínáte-li přemýšlet o dovolené v Nových Hradech, pak vás jistě potěší, že toto stále není všechno, co město a okolí nabízí. Po všem tom poznávání krajiny nemusíte místo k odpočinku hledat dlouho, stačí navštívit místní lázně, či se ubytovat ve zdejším wellness hotelu.

Svůj pobyt ale nemusíte omezovat jen na Nové Hrady. Asi 20 kilometrů od Novohradských hor se nachází malebná jihočeská vesnička Hranice u Nových Hradů, kam jistě zavítejte. Jako za starých časů zde uvidíte volně se pasoucí stáda ovcí, krav nebo koní a navštívit zde lze také rozsáhlá rašeliniště.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací