Ubytování Nové Hrady a okolí

Cena (osoba/noc)Hájenka hraběte Buquoye

Pouze poptávka
Hradiště 30, Kaplice
(18,1 km od centra Nové Hrady)
Hájenku hraběte Buquoye najdete pod lesem, Hradišťskou horou v malé vesnici Jižních Čech v Hradišti u Kaplice. Byla zrekonstruována v roce 2011 se zachováním původních prvků. Ideální místo, pro rodinnou dovolenou kde zapomenete na Vaše každodenní starosti a načerpáte energii z krásné přírody , pro turistiku, cyklistiku a cykloturistiku, v zimě pro výlety na běžkách. Je to místo pod Hradišťským kopcem, Soběnovskou vrchovinou, také nazývanou Slepičí hory, s nejvyšší horou Kohout a vstupní bránou do Novohradských hor. Místo odpočinku a relaxace po celodenním výletě na kole, či pěší turistice, kde můžete projet různé naučné stezky, vidět nejstarší osady jižních Čech a pozůstatky keltské kultury, nebo si jen užít koupání, rybaření, procházky přírodou, nebo houbaření až do podzimních dnů. Pokud se rozhodnete pro výlety autem ,je zde mnoho historických památek, které nám zanechali naši předkové. Je jich hodně, určitě si zde najdete své oblíbené hrady a zámky, tvrze nebo kláštery.V zimě pro mi
575,- za 1 osobu a noc
1093,- za 2 osoby a noc


Místa v okolí

Novohradské Hory (1) Jižní Čechy (1) Suchdol nad Lužnicí (1) Kaplice (1)

Informace

Poblíž hranic s Rakouskem a zároveň nedaleko Českých Budějovic se nachází městečko Nové Hrady. Dlouhá historie, která se píše již od 13. století, se v dobrém slova smyslu podepsala doslova na každém rohu tohoto města. Krom hradu, zámku, rezidence, kláštera, kostela, hrobky, kovárny a dalších důležitých staveb můžete obdivovat také bohatou přírodu v okolí. Vše dohromady lze poznat prostřednictvím cyklistických i turistických naučných stezek, kterých jsou v okolí desítky.

Začínáte-li přemýšlet o dovolené v Nových Hradech, pak vás jistě potěší, že toto stále není všechno, co město a okolí nabízí. Po všem tom poznávání krajiny nemusíte místo k odpočinku hledat dlouho, stačí navštívit místní lázně, či se ubytovat ve zdejším wellness hotelu.

Svůj pobyt ale nemusíte omezovat jen na Nové Hrady. Asi 20 kilometrů od Novohradských hor se nachází malebná jihočeská vesnička Hranice u Nových Hradů, kam jistě zavítejte. Jako za starých časů zde uvidíte volně se pasoucí stáda ovcí, krav nebo koní a navštívit zde lze také rozsáhlá rašeliniště.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací