Najít pobyt v ČR
 • 1 - 15 z 28 hotelů
 • Místa v okolí

  Jižní Čechy (24) Šumava (4) Hluboká nad Vltavou (7) Prachatice (6) Vodňany (2) České Budějovice (2) Olešník (1) Babice (1)

  Informace

  V kraji obklopeným rybníky leží jihočeské Netolice. Jsou jedním z nejstarších měst v této oblasti. Od větších a známějších Českých Budějovic se nachází přibližně 25 kilometrů.

  Vyzkoušejte si jednu z netolických naučných stezek a poznejte tak bohatou historii města a jeho okolí. Zabalte si s sebou ovoce a deku a vypravte se pěšky. Po cestě najdete mnoho míst, kde si můžete odpočinout, posvačit a přitom se pokochat nádherou okolního prostředí. Pokud dáváte před pěší turistikou přednost rychlosti, nasedněte na kola a užijte si lehký vánek a radost z pohybu. Obvláště krásné jsou zde západy slunce!

  V samotných Netolicích můžete navštívit Archeopark Netolice, Muzeum JUDr. Otakara Kudrny nebo si vydechnout a načerpat síly v tiché Netolické oboře. Vynechat byste neměli 2 kilometry vzdálený Zámek Kratochvíle, který je označován za renesanční perlu italského stavitelství v jižních Čechách.