Najít pobyt v ČR

Místa v okolí

Jižní Čechy (10) Suchdol nad Lužnicí (2) Horní Stropnice (1) Hrachoviště (1) Kaplice (1) Borovany (1)

Informace

Poblíž hranic s Rakouskem a zároveň nedaleko Českých Budějovic se nachází městečko Nové Hrady. Dlouhá historie, která se píše již od 13. století, se v dobrém slova smyslu podepsala doslova na každém rohu tohoto města. Krom hradu, zámku, rezidence, kláštera, kostela, hrobky, kovárny a dalších důležitých staveb můžete obdivovat také bohatou přírodu v okolí. Vše dohromady lze poznat prostřednictvím cyklistických i turistických naučných stezek, kterých jsou v okolí desítky.

Začínáte-li přemýšlet o dovolené v Nových Hradech, pak vás jistě potěší, že toto stále není všechno, co město a okolí nabízí. Po všem tom poznávání krajiny nemusíte místo k odpočinku hledat dlouho, stačí navštívit místní lázně, či se ubytovat ve zdejším wellness hotelu.

Svůj pobyt ale nemusíte omezovat jen na Nové Hrady. Asi 20 kilometrů od Novohradských hor se nachází malebná jihočeská vesnička Hranice u Nových Hradů, kam jistě zavítejte. Jako za starých časů zde uvidíte volně se pasoucí stáda ovcí, krav nebo koní a navštívit zde lze také rozsáhlá rašeliniště.