Najít pobyt v ČR
  • 1 - 15 z 38 hotelů
  • Informace

    Hlavním turistickým centrem Královéhradeckého kraje je stejnojmenné statutární město. Hradec Králové leží na soutoku řek Labe a Orlice a počet jeho obyvatel se pohybuje kolem 95 tisíc. Město se pyšní řadou dominant, jako je Bílá věž či řada několik gotických, renesančních a barokních staveb. Pokud se chystáte na dovolenou s děti, můžete si po prohlídce památek udělat výlet do aquaparku Hradec Králové, proslulé Zoo Dvůr Králové nad Labem nebo do přírody přilehlého okolí.

    V okolí Hradce Králové naleznete několik velkých rybníků a bohatých lesů, které jsou vhodným místem pro pěší i cyklistickou turistiku. Východočeská metropole je známým univerzitním městem a své návštěvníky láká i moderní architekturou. Pokud navštívíte toto úchvatné místo za účelem kultury, určitě nezapomeňte na jedno z nejznámějších českých divadel.

    Kulturní zajímavosti v Hradci Králové Městské Klicperovo divadlo bylo založeno v roce 1885 a v jeho prostorách je mimo jiné k vidění také umělecká galerie. Mezi další významné kulturní zařízení patří loutkové divadlo Drak či Adalberium. Návštěva Muzea východních Čech, největší zdejší instituce tohoto typu, Vám představí tradice a historii města.

    Hudba v Hradci Králové Město každoročně představuje bohatou nabídku festivalů, nejčastěji spjatých s divadelní tvorbou (důležité je zejména Divadlo evropských regionů a Klicperovo divadlo). Známý festival moderní hudby Rock for People sem ročně přiláká tisíce lidí, kteří si mohou užít rozmanitou muziku od kapel z celého světa. Tradiční Hradecký Majáles zase každým rokem pomáhá českým středoškolským a vysokoškolským kapelám předvést svůj talent před početným publikem.