Najít pobyt v ČR
 • 1 - 15 z 26 hotelů
 • Místa v okolí

  Vysočina (15) Jižní Čechy (8) Krkonoše a Podkrkonoší (2) Telč (9) Slavonice (4) Strmilov (1) Kunžak (1) Horní Myslová (1) Pavlov (1)

  Informace

  V Jihočeském kraji, na říčce Moravská Dyje, leží malé zhruba 8 tisícové město Dačice, jež svou historii sahá až do 12 století, kdy zde byl vysvěcen první kostel.

  Od této doby se Dačice postupně rozvíjely do podoby, jak je známe dnes. Spojí-li se vám však s názvem města značka piva Dačický, jste na omylu. To bylo totiž pojmenováno podle rodiny Dačických žijících v historické Kutné Hoře.

  Kromě toho, že je město vstupní bránou do oblastí Podyjí a blízké České Kanady, má také spoustu svých vlastních zajímavých míst. Navštívit, či si alespoň prohlédnout, zde můžete státní zámek Dačice s přidruženým parkem, Starý zámek, dva kostely, klášter, kapli, mariánský sloup či renesanční věž. V Dačicích také naleznete 2 muzea, z nichž jedno se zaměřuje na letectví. Část stále expozice dačického muzea je samozřejmě věnována výrobě kostkového cukru, který světu dalo právě toto město.

  Během své návštěvy můžete relaxovat v nekonečných lesích plných lesních plodů a hub, v letních měsících se můžete koupat v sluncem prohřátých rybnících a v zimě pak můžete běžkovat. Ideální podmínky nabízí zdejší kraj i pro cykloturistiku, turistiku a hipoturistiku.

  Dačice se řadí mezi města, která spolupracují na projektu Jižní Čechy pohádkové.