Ubytování Jetřichovice a okolí

Cena (osoba/noc)
Apartmány Rosalka

Stará Oleška 35, Stará Oleška
(7,2 km od centra Jetřichovice)
Penzion Rosalka se nachází uprostřed velmi atraktivního regionu v severních Čechách na rozhraní tří chráněných krajinných oblastí: CHKO Labské pískovce, CHKO České středohoří a CHKO Lužické hory. Je proto ideálním východiskem pro krásné výlety za přírodními zajímavostmi, kulturními památkami i sportovními zážitky. U nás si můžete naplánovat skvělou dovolenou, přičemž nudit se nebudete ani jediný den. Přesto nestihnete vidět všechno, co náš kraj nabízí.
2436,- za 1 osobu a noc
2436,- za 2 osoby a nocInformace

Jetřichovice, obec s přibližně 400 obyvateli, naleznete na Děčínsku v Ústeckém kraji. První zmínky o tomto místě se objevují již ve 14. století, a to v souvislosti s blízkým hradem Falkenštejn. Obec se postupem času stala letoviskem rodu Kinských, a od té doby je turistika v této oblasti hlavním zdrojem příjmů.

Milovníci památek si v Jetřichovicích jistě přijdou na své, stejně jako vyznavači aktivní turistiky a výletů do přírody. Vyhledávaným turistickým cílem a zároveň i památkou je tzv. Trpasličí skála – reliéf Sněhurky a sedmi trpaslíků byl zde do skály vytesán již v 19. století. Podívat se můžete i do blízkých obcí jako jsou Vysoká Lípa či Všemily, v okolí také naleznete zbytky skalního hradu Šauštejn a již zmíněnou zříceninu hradu Falkenštejn. Mezi další zajímavosti patří Rudolfův kámen, Mariina skála nebo Vilemínina stěna. Na své si přijdou také milovníci filmových míst – Jetřichovice jsou lokalitou, v níž se natáčela známá česká pohádka Pyšná princezna.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací