Ubytování Horní Planá a okolí

Cena (osoba/noc)CHalupa U Štefků

Pouze poptávka
Stožec 53, Stožec
(18,2 km od centra Horní Planá)
CHALUPA U ŠTEFKŮ se nachází ve vesnici Stožec, 40 km od Pasova a nabízí bezplatné Wi-Fi a dětské hřiště. Český Krumlov je pouze 36 km od hotelu. Na místě je možné bezplatné parkování. K dispozici je také balkon, posezení a počítač. V některých pokojích se nachází TV s plochou obrazovkou se satelitním příjmem a DVD přehrávač. K dispozici je také jídelna a kuchyně vybavená myčkou, troubou, a mikrovlnnou troubou. V kuchyni je toustovač, stejně jako kávovar a varná konvice. K dispozici je vlastní koupelna s vanou nebo sprchovým koutem v každé jednotce. Ručníky a ložní prádlo jsou k dispozici. CHALUPA U ŠTEFKŮ má také sluneční terasu. Můžete si zahrát stolní tenis, oblast je také populární pro lyžování. Hosté si mohou vychutnat různé aktivity v okolí, včetně cyklistiky a pěší turistiky. České Budějovice jsou 49 km od Chalupy U ŠTEFKŮ, zatímco Zwiesel je 47 km daleko.
975,- za 1 osobu a noc
1950,- za 2 osoby a noc


Místa v okolí

Lipno (5) Jižní Čechy (1) Šumava (1) Přední Výtoň (2) Černá v Pošumaví (1) Frymburk (1) Stožec (1)

Informace

Horní Planá je město nacházející se na levém břehu oblíbené vodní nádrže Lipno. Ačkoli čítá pouze něco málo přes 2 tisíce obyvatel, zázemí pro turistický ruch, včetně velkého výběru ubytování, tu existuje na dobré úrovni. Pod Horní Planou spadají některé další osady, například Olšina. Právě na Olšině se často konají akce různého typu.

Turisté jsou v Horní Plané vítáni po celý rok. Zatímco v letních měsících můžete vaši dovolenou strávit koupáním se na jedné z nejhezčích pláží lipenské přehrady, rybařením nebo poznáváním přírody a památek ze sedla horských kol prostřednictvím propracovaného systému cyklostezek (Cyklotrans), v zimě se Horní Planá a okolí stává rájem milovníků zimních sportů. Krom klasického lyžování v okolí města, můžete využívat zejména vynikající polohy právě na Lipně. V Horní Plané se lze napojit na některou z běžeckých tras (ze kterých se, mimochodem, po odtátí sněhu stávají stezky vhodné pro Nordic Walking) či si přímo zabruslit na jezeře. Odvážnějším doporučujeme snowkiting.

V jakoukoli roční dobu pak můžete navštívit jednu ze sousedních zemí – Rakousko či Německo, které jsou “co by kamenem dohodil”. Sebe, jízdní kolo či dokonce vůz lze na pravý břeh Lipna dostat pomocí převozu, jehož stanoviště se nachází právě v Horní Plané. Není snad nutné ani zdůrazňovat, jak výhodný výchozí bod pro poznávání blízkého i dalekého okolí Horní Planá představuje.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací