Ubytování Horní Planá a okolí

Cena (osoba/noc)

Hotel Orsino

Volarská 167, Horní Planá
Hotel Orsino**** se nalézá na břehu přehrady Lipno v blízkosti několika lyžařských areálů (např. Kramolín, Hochficht). Hotel nabízí luxusní ubytování s Wi-Fi, snídaní a parkováním zdarma. Dále můžete využít wellness centrum s bazén a saunu. V okolí je mnoho cyklostezek kolem Lipenské přehrady.
Doporučujeme
V blízkosti koupání
2390,- za 1 osobu a noc
2390,- za 2 osoby a nocHotel Racek

Černá v Pošumaví 69, Černá v Pošumaví
(6,1 km od centra Horní Planá)
Hotel Racek se nachází v rekreakční oblasti na břehu Lipenského jezera v Černé v Pošumaví. Nedaleko od CHKO Šumava. V ceně ubytování je zahrnuto Wi-Fi připojení, parkování a snídaně. Využít můžete místní restaurace s terasou, posezení s krbem nebo masáže.
Pro rodiny – děti vítány
V blízkosti koupání
1000,- za 1 osobu a noc
1400,- za 2 osoby a noc
Rekreace na Lipně

Frymburk 354, Frymburk
(14,4 km od centra Horní Planá)
K ubytování nabízíme 5 řadových domů, 3 bungalovy s uzavřenými dvory a 1 bungalov PLUS s uzavřeným dvorem - speciálně vybavený pro rodiny s dětmi. Domy stojí na okraji Frymburku mimo hlavní silnici, v těsné blízkosti pláže a cyklistické stezky, ideální pro rodiny s malými dětmi. Maximální kapacita každého rekreačního domu je 8 lůžek + 2 přístýlky. Všechny objekty jsou nekuřácké. Větším skupinám můžeme nabídnout ubytování v rekreačních domech hned vedle sebe (u řadových domů včetně společné zahrady a terasy).
Doporučujeme
Vstup do aquaparku v ceně
1591,- za 1 osobu a noc
1591,- za 2 osoby a noc

 • 1 - 15 z 21 hotelů
 • Místa v okolí

  Šumava (11) Jižní Čechy (7) Lipno (3) Frymburk (5) Stožec (2) Přední Výtoň (2) Volary (2) Černá v Pošumaví (1) Vyšší Brod (1)

  Informace

  Horní Planá je město nacházející se na levém břehu oblíbené vodní nádrže Lipno. Ačkoli čítá pouze něco málo přes 2 tisíce obyvatel, zázemí pro turistický ruch, včetně velkého výběru ubytování, tu existuje na dobré úrovni. Pod Horní Planou spadají některé další osady, například Olšina. Právě na Olšině se často konají akce různého typu.

  Turisté jsou v Horní Plané vítáni po celý rok. Zatímco v letních měsících můžete vaši dovolenou strávit koupáním se na jedné z nejhezčích pláží lipenské přehrady, rybařením nebo poznáváním přírody a památek ze sedla horských kol prostřednictvím propracovaného systému cyklostezek (Cyklotrans), v zimě se Horní Planá a okolí stává rájem milovníků zimních sportů. Krom klasického lyžování v okolí města, můžete využívat zejména vynikající polohy právě na Lipně. V Horní Plané se lze napojit na některou z běžeckých tras (ze kterých se, mimochodem, po odtátí sněhu stávají stezky vhodné pro Nordic Walking) či si přímo zabruslit na jezeře. Odvážnějším doporučujeme snowkiting.

  V jakoukoli roční dobu pak můžete navštívit jednu ze sousedních zemí – Rakousko či Německo, které jsou “co by kamenem dohodil”. Sebe, jízdní kolo či dokonce vůz lze na pravý břeh Lipna dostat pomocí převozu, jehož stanoviště se nachází právě v Horní Plané. Není snad nutné ani zdůrazňovat, jak výhodný výchozí bod pro poznávání blízkého i dalekého okolí Horní Planá představuje.

  Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací