Ubytování Hartmanice a okolí

Cena (osoba/noc)Místa v okolí

Šumava (4) Plzeňsko a Český les (1) Jižní Čechy (1) Stachy (3) Železná Ruda (3) Sušice (1) Vacov (1) Rejštejn (1)

Informace

Jednou z nejvýznamnějších památek bývalé obce Hartmanice na Šumavě, jež získala v roce 1991 statut města, je Horská synagoga Hartmanice, jež představuje zejména společné soužití Čechů, Němců a Židů.

Ranná historie obce je spojena zejména s těžbou zlata, po které tu dodnes naleznete mnoho pozůstatků. Bohužel, se zde však zobrazují také pohnuté dějiny našeho národa. V roce 1945 vedl Hartmanicemi jeden z nechvalně známých pochodů smrti.

Pro dovolenou s dětmi jsou Hartmanice a okolí ideálním místem. Krom toho, že leží na hranici Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, protkanými turistickými, cyklistickými a dalšími stezkami, naleznete tu spoustu zajímavých míst. Za zmínku jistě stojí umrlčí prkna v Kochánově , jež se v této oblasti jako jediná zachovala. Nejen morbidnosti zde ale lze navštívit, zejména příroda všude kolem a mnoho zámečků a ukázek lidové architektury stojí za to vidět. Co se týče sportu, v zimě si zde také zaběžkujete a v Lyžařském areálu Hartmanice zalyžujete.

Vzhledem k poloze města a také k úrovni turistického ruchu v Hartmanicích, doporučujeme cestovat spíše automobilem. Jižní Čechy a Šumavu tak můžete poznávat mnohem snáz. I když dopravní spojení s okolními vesnicemi a městy tu samozřejmě existuje. Ubytování se zde vyznačuje poměrně nízkou cenou, čemuž také odpovídá úroveň ve většině ubytovacích zařízeních. Na hotel v Hartmanicích téměř nenarazíte.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací