7 destinací pro neobyčejné lyžařské zážitky

S přicházející sněhovou nadílkou i u nás v ehotelu začínáme myslet na zimní radovánky. Kromě bruslení na zamrzlých rybnících a sáňkování na zasněžených kopcích je oblíbenou zimní aktivitou lyžování. A právě na to si dnes posvítíme. Kam jet za pořádnou lyžovačkou a zažít tak mimo jiné i neobyčejný zážitek? I to se dočtete v dnešním článku.

Ještě než se do toho pustíme, věděli jste, že se v kterékoliv z lyžašských destinací na světě můžete ubytovat za benefitní body? Více o možnostech ubytování za benefity najdete ZDE

Maroko

Lyžování v Africe? V pohoří Atlas jižně od Marrákeše to není žádný problém. Právě zde najdete největší lyžařské středisko v Africe. Lyžovat zde můžete až ve výšce 3258 metrů nad mořem, odkud vás zpět do údolí svede sjezdovek. V celém středisku najdete ale sjezdovek mnohem více.

Oukaimeden Ski

Japonsko

Možností lyžování v Japonsku je hned několik. Mezi ty nejznámější patří lyžařská střediska na ostrově Hokkaidó. Ten díky bouřím na Sibiři nabízí množství čerstvého prašanu. Krom Hokkaida můžete lyžovat také například v lyžařském středisku Appi Kogen. Tato možnost lyžování se nachází dvě a čtvrt hodiny rychlovlakem od Tokia. Lyžování zde je možné od prosince do května a užívat si budete moct 45 kilometrů sjezdovek.

Lyžařské středisko Appi Kogen

Řecko

Možná je to překvapivé, ale Řecko nenabízí pouze letní střediska. Největší ski centrum leží jen 2 hodiny od Athén. Středisko se pyšní 19 sjezdovkami a 10 běžkařskými stezkami. Fanoušci snowboardu a lyží se zde můžou radovat od prosince do května.

Parnassos Ski Centrum

Gruzie

Další zemí, která není známá pro svá lyžařská střediska, je Gruzie. To ale ještě neznamená, že lyžařům nemá co nabídnout, ba naopak. Kromě kvalitně upravených sjezdovek, Gruzie nabízí neobvyklá panoramata. Oblíbeným areálem je Gudauri, který leží v severní části země. Oblíbená je Gruzie i pro freeride a heliskiing, protože je zde typicky velké množství sněhu bez nebezpečí lavin. Kromě 55 kilometrů sjezdovek tady je nespočet snowparků a atrakcí pro rodiny s dětmi.

Ski areál Gudauri

Nový Zéland

Pokud byste chtěli vyrazit na lyže během horkého evropského léta, máme pro vás tip i z opačné strany zeměkoule. Takovou možností je lyžování na Novém Zélandu. Hlavní lyžařská sezóna tu trvá od června do října a když jsou podmínky příznivé, sníh vydrží i o měsíc déle. Sníh se zde od toho evropského díky větší vlhkosti vzduchu liší, je pevnější a odolnější, proto zůstává na sjezdovkách déle nerozježděný.

Lyžařské středisko Aoraki

Saharské duny

Zcela netradičním způsobem lyžování může být sjíždění písečných dun na africké Sahaře. Písečné lyžování vám nabízí také pouště v Nambii. Kvůli silnému větru se tu písečné kopce často mění a nenajdete zde vleky. Pro zážitek v podobě lyžování na písku si proto musíte vystoupat po svých.

Sandboarding na Sahaře

Dubaj

Podobnou kuriozitou ze světa lyžování je sjezdovka umístěna v obchodním domě Mall of the Emirates v Dubaji. Lyžařské středisko se jmenuje Ski Dubai a je otevřeno každý den do půlnoci. V ceně je celé lyžařské vybavení včetně oblečení. Sněhová pokrývka má cca 50 cm a svézt se tu můžete celkem na 5 sjezdovkách z čehož nejdelší má 400 metrů.

Ski Dubai

Příjemnou lyžovačku v netradičních destinacích i tady u nás vám přeje 

Natálie z ehotelu