Jak cestovat, když nemůžeš cestovat

Cestování se zdá v této nelehké době čím dál tím větší oříšek. Věříme, že stejně jako nám, vám chybí všechny zážitky s ním spojené. Pojďme se společně podívat na pár tipů, které nám pomohou v čekání na naši vysněnou dovolenou. 

     

1. Google street view

Možná to nevíte, ale google mapy mají zajímavou funkci. Jedná se o street view. Tato funkce vám dovolí podívat se téměř do jakéhokoliv kouta světa a to za pomocí 360° kamery. Funkci najdete na stránkách google map po rozkliknutí levého horního rohu. 

 2. Cestování vzpomínkami

Už jste na nějaké dovolené určitě byli a pořídili si pár fotek. Teď je ta správná chvíle vytáhnout alba ze skříně a osvěžit své vzpomínky.

 3. Podívejte se na cestopisy

Stačí zadat do prohlížeče správná hesla a najdete jich více mnoho. Lidi rádi cestují a možná ještě raději si zapisují své zážitky. Pokud rádi čtete, můžeme vám doporučit tyto cestopisy. 

     - Americký deník, Jana Ciglerová
     - Nebe nad Jemenem, Tomáš Šebek
     - Prázdniny v Evropě, Václav Zibura 

Nejste fanoušci knih? Nevadí. Ještě že máme nadané filmaře.

     - Světem jednou stopou
     - Busny
     - Naomi v Japonsku 

 4. Uvařte si místní kuchyni vysněné destinace

Nejjednodušší cesta jak si, doslova a do písmene, přičichnout k zemi, kterou chcete navštívit. Je libo pizza, kari či sushi? Navíc nemusíte vařit sami, přizvěte k práci svoji drahou polovičku nebo své přátelé a vznikne jedno příjemné odpoledne, na které budete dlouho vzpomínat.

 5. Přečtěte si blogy zaměřené na cestování

Raději byste autentičtější cestu než jsou knižní cestopisy? Podívejte se na blogy, které se přímo specializují v cestování, protože jejich majitelé se ho nemohou nabažit. Našli jsme tři blogerky, které nás zaujaly. 

     - Cestuj za babku
     - Weef’s World
     - Katka cestuje

 6. Naplánujte si budoucí dovolenou se vším všudy

Většinou plán dovolené řešíme na poslední chvíli. Teď máme spoustu času, kdy se můžeme vrhnout k cestopisům a počítači a najít si veškerá místa, které chceme navštívit.

 7. Naučte se základy jazyka, kam si přejete vycestovat

Taky oceňujete, když vás cizinec pozdraví či poděkuje za radu naším rodným jazykem? A to funguje oběma směry. Naučte se základy cizí řeči za pomocí aplikace Duolingo. Je to jednoduchá aplikace, kterou můžete otevřít na počítači či si ji nainstalovat do mobilu. Cílem Duolinga je, aby se opravdu každý naučil cizí jazyk. Takže nebojte, jsou připraveni i na jazykově “nenadané” studenty. Navíc aplikace je zdarma.


Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací