5 ohrožených druhů, které tady do deseti let už nebudou

Záměrně i neúmyslně člověk znečišťuje ovzduší a ovlivňuje klima - která zvířata na to doplatí a do deseti let už tady nebudou? eHotel.cz přichází se zajímavým příspěvkem!

Zde si můžete přečíst o pěti druzích živočichů, které za 10 let už možná na Zemi nepotkáte a naše děti je budou mít v učebnicích zařazené mezi vyhynulé druhy.


1) Rys iberský


Tato krásná kočička žije pouze ve Španělsku a je jich jen okolo dvou stovek. Ve Španělsku jsou jen dvě oblasti, kde tento vzácný druh rysa žije. Tím, že žijí právě jen v malé oblasti, dochází k množení mezi příbuznými, s čímž přichází i rodová degenerace. Největším nepřítelem rysa iberského jsou auta. Na silnicích jich umírají desítky. Zajímavostí je, že jestliže rys iberský vyhyne, bude první vyhynulou šelmou od tygra šavlozubého, který vyhynul před 10 tisíci lety.

2) Želva angonoka


Tato želva s vysoce klenutým krunýřem  žije pouze na Madagaskaru. Dle posledních údajů je jich něco přes 400. Místní obyvatelé se snaží želvu angonoku chránit. Vesničané věří, že je chrání před nemocemi. Největšími nepřáteli jsou pro tyto krásné želvy prasata, která je ve velkém loví a odsuzují je k záhubě.

3) Nosorožec sumaterský


Nosorožci jsou loveni pro jejich rohy, které jsou využívány v tradiční čínské medicíně. Smutné je, že tohoto živočicha máme na zemi už jen asi 300 krát.

4) Lemur širokonosý


Lemur širokonosý si o vyhynutí téměř říká. Na Madagaskaru se totiž živí jen listy jednoho specifického bambusu. Nejdřív se myslelo, že už vyhynul úplně, nakonec se ale našla malá skupina asi o 150 kusech. Dnes jich na Madagaskaru najdeme jen okolo padesáti a jejich konec se neodvratně blíží.

zdroj:http://www.biolib.cz

5) Tygr sumaterský


Tento nejmenší druh tygra z tropických pralesů momentálně čítá jen okolo čtyř stovek bratrů a sester. Odlesňování a s ním spojená ztráta životního prostředí je nejspíše dovede k velmi nepěknému konci. Tygr sumaterský je ovšem často umisťován do zoologických zahrad, takže malá naděje na přežití tu ještě pořád je.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací