7 míst v ČR, kde se budete zaručeně bát

Jsou místa, která se pro nedělní výlet s dětmi moc nehodí. Nahlédněte s námi do 7 míst, kde vane temný větřík neznámého... 

1. Jeskyně Býčí skála

Tato jeskyně nacházející se v Moravském krasu nedaleko Brna je součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice, který je z většiny veřejnosti nepřístupný. V 19. století zde archeologové nalezli hliněné nádoby, bronzové sošky, zbraně, šperky, ale také spoustu lidských a zvířecích kostí. Podle informací šlo o více než 40 pohřbených lidí jen v této jeskyni. Údajně se jednalo o obětiště lidí i zvířat. Pro tyto dohady je toto místo označováno za místo s velmi silnou negativní energií. 

zdroj: jeskynecr.cz

2. Statek Pohádka

Toto děsivé místo nacházející se na jihu Čech u obce Čachrov stojí na rozlehlé samotě. Statek Pohádka láká již léta zvědavce a experty na paranormální jevy také díky tomu, že je tento objekt známý sériovým vrahem, který zde několik let přežíval a dnes si své zločiny odpykává v doživotním vězením ve věznici na Mírově. Místo má své děsivé vzpomínky a lidé z okolí se mu vyhýbají. 

  

zdroj: sifonpise.blogspot.cz

3. Velhartický hřbitov

Nedaleko od statku Pohádka můžete nalézt slavný Velhartický hřbitov, u kterého se nachází ponurý kostel Sv. Máří Magdalény ze 14. století. Toto místo bylo inspirací spisovateli Karlu Jaromírovi Erbenovi k napsání balady Svatební košile. Podle pověstí zde probíhali satanistické mše a možná i proto toto místo nenavozuje velmi příjemný pocit.  

zdroj: rycinka.blog.cz

4. Tajemný les Bor

Tajemný les Bor nedaleko Českých Budějovic je tajuplný les plný děsivých záhad a historek. Podle příběhů jsou zde slyšet zvláštní melodie, mužský pronásledující hlas, hlasité kroky a podobně. Určitě se toto místo nedoporučuje na výlet s dětmi nebo romantickou procházku s milou. 

zdroj: novinky.cz

5. Bohnický hřbitov bláznů

Jedno z nejnegativnějších míst v Česku plné záhad a mýtů. Polorozpaslý a vykradený hřbitov ze začátku 20. století je místem věčného odpočinku hlavně pro pacienty bohnické léčebny. Většina náhrobků je rozkradena a poničena, proto toto místo navozuje velmi děsivý pocit. 

zdroj: rajce.idnes.cz

6. Jihlavské katakomby

Tento systém podzemních jihlavských chodeb je dlouhý 25 km a rozprostírá se pod celým městem Jihlava. Katakomby jsou pozůstatem činnosti jihlavských horníků, kteří zde těžili stříbro. Děsivé je toto místo z toho důvodu, že zde byl již několikrát spatřen duch, kterého dokonce pár badatelů vyfotografovalo a natočilo. Místo je tímto nálezem velmi známé a turisté sem rádi jezdí s touhou ducha spatřit. Část těchto podzemních chodem není dodnes zmapována, a možná proto je toto místo ještě zvláštnější. 

zdroj: jihlava.cz

7. Stránská skála

Strašidelná skála nacházející se přímo v Brně. Proč strašidelná? Lidé na základě několika historek o sebevraždách věří, že ve skalisku proudí temná díla, která odrazuje nejen lidi, ale také zvířata. 

zdroj: tojemasakr.cz

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací