Aktuální sněhové podmínky na českých horách

Aktuální počasí blížící se spíše tomu jarnímu sice příliš nenasvědčuje tomu, že stále ještě probíhá zimní sezóna. I přes teploty nad nulou však na českých horách sněhová pokrývka stále zůstává, provozovatelé skiareálů ji však musí udržovat doslova zuby nehty. Pojďte se spolu s námi podívat, jaké jsou aktuální sněhové podmínky v českých lyžařských střediscích, ať si můžete naplánovat ještě alespoň jednu letošní lyžovačku!

Aktuální sněhové podmínky na českých horách

Šumava

Začneme Šumavou! Aktuální sněhová pokrývka je nejvyšší na Kvildě, kde leží 45 cm prachového sněhu. Panují zde tedy ideální podmínky i pro běžecké lyžování. Na Zadově hlásí rovněž 40 cm prašanu. Dobré podmínky jsou i ve skiareálech Špičák a Lipno, na sjezdovkách leží 30 cm, jeho kvalita však doplácí na teplé počasí. Mimo provoz je areál na Nových Hutích, kde mají pouze 15 cm vysokou sněhovou pokrývku, což je pro sjezdové lyžování nedostačující.

Krušné hory

Pokud plánujete lyžařskou dovolenou v Krušných horách, nejlépe si zalyžujete ve skiareálech na Plešivci a také na Klínovci. Na sjedovkách tam leží 40 – 50 cm technického sněhu. Není to sice sníh přírodní, ale i tak jsou sjezdovky výborně upraveny. I skiareál Boží Dar je v provozu, hlásí tam však pouze 20 cm mokrého sněhu.

Jizerské hory

V Jizerkách leží nejvíce sněhu na svazích Tanvaldského Špičáku – celých 50 cm svědčí o kvalitním lyžařském zážitku. Ještěd i Bedřichov hlásí shodně 30 cm převážně technického sněhu. Skvělé podmínky panují i v lyžařském středisku v Rejdicích, kde se na sjezdovkách drží necelý půl metr prachového sněhu.

Krkonoše

Na našich nejvyšších horách panují tradičně i v době nepříznivě vysokých teplot nejlepší sněhové podmínky. Provoz všech velkých skiareálů je v plném proudu. V Harrachově, Rokytnici, Špindlerově Mlýně i na Černé hoře hlásí shodných 40 cm převážně technického sněhu – ve Špindlu se však jedná o krásný prašan! I středisko v Peci pod Sněžkou přivítá lyžaře skvělými sněhovými podmínkami – čeká tam na ně až 50 cm sněhu. Lyžuje se i v Herlíkovicích a Velké Úpě – na svazích tam leží 35 cm technického sněhu.

Aktuální sněhové podmínky na českých horách

Orlické hry

Pokud zamíříte do Orlických hor, nejlepší lyžování si užijete v Říčkách – jezdí se tam na 55 cm technického sněhu a celý skiareál je kompletně v provozu. Také ve středisku Deštné mají dostatek sněhu – až 40 cm.

Jeseníky

A jak jsou na tom Jeseníky? Nejvíce sněhu leží na svazích pod Pradědem – až půl metru prašanu je předzvěstí skvělých lyžařských podmínek. Na Červenohorském sedle hlásí 40 cm rovněž přírodního sněhu, v Koutech nad Desnou dokonce 70 cm. Na Ramzové leží pouze 25 cm technického sněhu, skiareál je ovšem i přesto v provozu.

Beskydy

V Beskydech leží na svazích 25 – 40 cm povětšinou technického sněhu. Pustevny hlásí 35 cm sněhu, který je na mnoha místech bohužel zmrzlý, sjezdovky jsou proto rychlejší a vhodné spíše pro zkušenější lyžaře. Dobře si zalyžujete i ve Velkých Karlovicích nebo u Sachovy studánky, kde se jezdí na 40 cm technického sněhu.

Širokou nabídku ubytování na všech českých horách najdete zde.