Hotel Rajka | Valašské Meziříčí
2 recenze
Příjezd možný od
Odjezd do
Cena pobytu nezahrnuje turistický poplatek
Hotel RAJKA navazuje na více než 40-letou tradici Restaurace Rajka, která od 70. let 20. století patřila k nejznámějším a zákaznicky nejlépe vnímaným restauračním zařízením na Valašsku.
Když se řekne ve Valmezu slovo Rajka, vybaví se pamětníkům restaurace, jejíž otevření v první polovině 70. let působilo tak trochu jako zjevení. Na svou dobu velmi moderní pojetí stavby samotné i nabízených služeb. Velký prostor s téměř třiceti stoly plus salónek. A především výborná kuchyně, ať už vařil Karel nebo Mirka, a rychlý personál, vychovaný ještě meziválečnými "profíky" - za všechny snad jmenujme Soňu Papouškovou, Toničku Pečivovou a především vrchního Láďu Křížka, který by bezpochyby obstál i u samotného Bohumila Hrabala.
Rajka překvapivě přežila i v porevoluční době a vedla si velmi úspěšně, byť o pár desítek metrů dál od původní budovy. Jan Kulajta z firmy Bonver, které tato budova patří, to vysvětluje: "Novou Rajku“ v bývalém Domu služeb jsme otevřeli v roce 1997. Po tom, co nás společnost Ahold jakožto provozovatel supermarketu Albert požádala o rozšíření své provozovny, hledalo se řešení, jak zavedenou restauraci Rajka zachovat. Našim majitelům se podařilo koupit bývalý dům služeb a přetvořit jej na restauraci Rajka tak, jak jsme ji znali posledních 20 let."
Posledních sedm let firma připravovala rekonstrukci celé budovy, která byla vzhledem k jejímu technickému stavu již nevyhnutelná. Šlo nejen o pečlivou architektonickou a koncepční přípravu, ale také o zajištění nemalých finančních prostředků, které si tato stavba vyžádala. Majitelé Bonveru přišli s rozšířením nabídky o čtyřhvězdičkové hotelové služby se zachováním oblíbené restaurace. Úvodní fázi projekčních prací zajistil Meziříčák Zdeněk Kerekanič (který mimo jiné řešil i projekt Krásenského pivovaru). Jeho projekt byl následně revidován a pozměněn architektonickým ateliérem Archito z Prahy, specializovaným na hotelovou výstavbu nejen po celé Čr a reprezentovaný Ing. arch. Chitovem. "V konečné fázi jsme ještě nějakou dobu ladili finální podobu interiérů prostřednictvím místního ateliéru Kubla Architects, který reprezentuje rodák z Podlesí Ondřej Kubla. Jak Ondra Kubla, tak Zdeněk Kerekanič dlouhodobě spolupracují s naší společností na řadě dalších našich projektů. Proces „finálního vyladění“ této naší nemovitosti tedy probíhal několik let. Jelikož se jedná o nemovitost v našem rodném městě, chtěli jsme vytvořit opravdu něco kvalitního, co bude na další desítky let pro nás a naše město dobrou reklamou a ne pouhou „rychlokvaškou“, dodává Jan Kulajta. "Rád bych poděkoval všem, se kterými jsme během příprav i samotné realizace vedli jednání, ať už to byli zástupci města Valašské Meziříčí nebo majitelé okolních nemovitostí. Tato stavba je citlivá v první řadě pro obyvatele přilehlého bytového domu (Zašovská 169), takže naše díky za vstřícnost a trpělivost po dobu povolování a rekonstrukce patří zejména jim".