Ubytování Vimperk a okolí

Cena (osoba/noc)

Ubytování U Kornoušků

Zdíkov 303, Zdíkov
(6,7 km od centra Vimperk)
Apartmán u Kornoušků nabízí ubytování v klidné obci Zdíkov, nedaleko hranic Národního parku Šumava. Objekt je vhodný pro letní i zimní rekreaci. Lyžařský areál Zadov je vzdálen 6 km od obce Zdíkov. V okolí se nachází lyžařské středisko Kvilda a Nové Hutě. Během letní sezóny lze provozovat cyklistiku, turistiku, houbaření nebo si zahrát tenis.
1945,- za 1 osobu a noc
1945,- za 2 osoby a noc


Apartmány Mikeš

Sušičká 269, Kašperské Hory
(19,3 km od centra Vimperk)
Ubytování se nachází na samém okraji Kašperských Hor, směr Sušice naproti Správě národního parku a Informačnímu středisku. Je vhodné jak pro starší generace, tak pro rodiny s dětmi nebo party kamarádů se zájmem o sport a turistiku. (celková kapacita 16 lůžek) Vzdálenost od centra je pět minut chůze. Ski park pět minut autem. Kašperské Hory a okolí nabízí prostor pro nejrůznější aktivity během letní i zimní sezóny. V létě mohou návštěvníci využívat sportovní areál s koupalištěm v obci Žihobce a Annín. Minigol v Rejštejně. Jistě si nenecháte ujít návštěvu krásného hradu Kašperk, nebo zříceniny hrudu Rabí. Vášniví cyklisté i pěší turisté si také přijdou na své. V okolí je mnoho cyklistických i turistických tras. Krásná šumavská příroda přímo nabádá k výletům do blízského okolí jako je Srní, Modrava, Kvilda, Železná Ruda, Špičák, Zadov, Churáňov,... V zimních měsících je rekreantům k dispozici skiareal se třemi vleky a snowparkem. (umělé zasněžování, večerní osvětlení)
1054,- za 1 osobu a noc
1054,- za 2 osoby a noc

Místa v okolí

Šumava (11) Jižní Čechy (1) Stachy (2) Prachatice (2) Volary (2) Kvilda (1) Lenora (1) Volenice (1)

Informace

Pojedete-li po Jihočeském kraji po úpatí Boubína, pravděpodobně narazíte na město Vimperk. Toto město, které je nazýváno „bránou Šumavy“ se rozkládá v údolí řeky Volyňky.

Ve Vimperku se můžete těšit především na zámek, jenž byl původně hradem. V části zámku se dnes nachází muzeum, kde se dozvíte nové věci o sklářství, knihtisku a o přírodě národního parku Šumava. Za podívání stojí také kostel Navštívení Panny Marie, kostel sv. Bartoloměje nebo dochované městské hradby. Na náměstí naleznete dům, ve kterém se nachází muzeum Zlaté stezky, významné středověké obchodní komunikace. Pokud si budete chtít odpočinout od informací, využijte jednu z tras vhodných pro pěší a cykloturistiku, které Vám Vimperk nabízí. V okolí Vimperka můžete navštívit šumavský prales Boubín, zříceninu hradu Hus nebo například horu Churáňov.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací