Ubytování Vimperk a okolí

Cena (osoba/noc)

Penzion Albert

Kubova Huť 47, Kubova Huť
(7,9 km od centra Vimperk)
Náš penzion je umístěn na jihozápadním úpatí Boubína, v jedné z nejpůsobivějších částí Šumavy ve výšce 1000m nad mořem. Místo je svou polohou přímo předurčeno k celoroční pasivní i aktivní rekreaci. Všechny pokoje jsou vybaveny kuchyňkou, ledničkou, kompletním sociálním zařízením a balkonem. K dispozici je ohniště.
775,- za 1 osobu a noc
775,- za 2 osoby a nocMísta v okolí

Šumava (8) Stachy (2) Volary (2) Lenora (1) Prachatice (1) Nové Hutě (1) Kubova Huť (1)

Informace

Pojedete-li po Jihočeském kraji po úpatí Boubína, pravděpodobně narazíte na město Vimperk. Toto město, které je nazýváno „bránou Šumavy“ se rozkládá v údolí řeky Volyňky.

Ve Vimperku se můžete těšit především na zámek, jenž byl původně hradem. V části zámku se dnes nachází muzeum, kde se dozvíte nové věci o sklářství, knihtisku a o přírodě národního parku Šumava. Za podívání stojí také kostel Navštívení Panny Marie, kostel sv. Bartoloměje nebo dochované městské hradby. Na náměstí naleznete dům, ve kterém se nachází muzeum Zlaté stezky, významné středověké obchodní komunikace. Pokud si budete chtít odpočinout od informací, využijte jednu z tras vhodných pro pěší a cykloturistiku, které Vám Vimperk nabízí. V okolí Vimperka můžete navštívit šumavský prales Boubín, zříceninu hradu Hus nebo například horu Churáňov.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací