Najít pobyt v ČR
  • 1 - 15 z 20 hotelů
  • Místa v okolí

    Šumava (11) Plzeňsko a Český les (5) Jižní Čechy (3) Stachy (4) Kašperské Hory (3) Prášily (3) Vacov (2) Velhartice (2) Mochtín (1)

    Informace

    Chystáte-li se prozkoumat Šumavu, jedno z ideálních východisek představuje Sušice. Ne nadarmo se totiž tomuto městu ležícímu v mytické Svatoborské vrchovině přezdívá “Brána Šumavy”. Město se rozprostírá po obou bězích řeky Otavy a do jeho podoby se promítla takřka celá tisíciletá historie.

    Sušice je nádherné město plné historických budov různých uměleckých stylů, které Vás nadchnou hned na první pohled. Mějte oči otevřené a kromě místních kostelů a známé radnice neopomíjejte ani měšťanské domy a další památky, které Vám Sušice nabízí. Za návštěvu bezesporu patří také místní muzeum. Okolí Sušice, stejně jako samotné město, se pro turisty stalo často vyhledávaným cílem. Nejen NP Šumava, ale také mnoho zřícenin, rozhleden a dalších obcí a městeček, která na vás budou dýchat starobylou atmosférou, přímo vybízejí k jejich poznávání. Kraj je protkán turistickými naučnými stezkami, které oceníte zejména pokud se na poznávací trasu vypravíte pěšky, ale na své si přijdou také milovníci kola.