Najít pobyt v ČR
 • 1 - 15 z 76 hotelů
 • Informace

  Máte rádi moře, ale nechcete za ním jezdit příliš daleko? Navštivte Lipno! Tato největší vodní plocha v České republice je právem přezdívaná Jihočeské moře a nudit se zde rozhodně nebudete. Lipno a okolí nabízí svým návštěvníkům nespočet možných aktivit po celý rok a dovolenou si zde užijí jak rodiny s dětmi, tak všichni vyznavači aktivní dovolené.

  V létě představuje Lipno jednu z nejatraktiv­nějších českých lokalit pro strávení Vaší dovolené. V blízkém okolí můžete vyzkoušet řadu více či méně netradičních atrakcí. Pohlédněte na svět z jiné perspektivy a projděte se v korunách stromů. Ze speciálně vybudované stezky se Vám naskytne nádherný výhled na celou lipensku nádrž. Stezka je zakončena rozhlednou, která dosahuje výšky až 40 metrů a vy se z ní můžete kochat pohledem na celou oblast Šumavy a vrcholky Alp. Díky bezbariérovému přístupu nebude o fantastický výhled ochuzen nikdo. Pokud jsou rozhledny Vaším koníčkem, můžete jich na Lipensku navštívit hned několik.

  Tisíce turistů během celého roku vyhledává Lipno a jeho okolí především díky velkému množství cyklistických stezek. Ty se liší svou náročností a každý má možnost zvolit si terén, na který se nejvíce cítí. Dalším lákadlem je bezesporu rybaření. Lipno je rájem rybářů jak rekreačních, tak sportovních. Ideálním místem, kde můžete nahodit udici a čekat na úlovek, je například Černá v Pošumaví. Rybařit zde můžete bez rybářského lístku a je jen na Vás, jaké techniky lovu si vyzkoušíte. Pokud plánujete vzít s sebou k vodě děti, můžete jim zajistit instruktora, který se jim bude naplno věnovat.

  Pokud rádi objevujete a obdivujete, naplánujte si výlet do okolí. Kromě úchvatné přírody na Vás čekají také historické a kulturní památky, při jejichž návštěvě se Vám zatají dech. Jedním z ideálních výchozích míst je Horní Planá, největší měto v okolí lipenské vodní nádrže.

  V zimních měsících Vám Lipno nabízí moderní a udržovaná lyžařská střediska, ve kterých máte možnost vypilovat svou jezdeckou techniku. Po náročném sportovním dni byste měli nechat svá zmrzlá těla odpočinout a prohřát v jednom z mnoha wellness center, kde se o Vás náležitě postarají.

  Všechny skiareály v oblasti poskytují služby na vysoké úrovni. Některé z nich nyní krátce představíme. Chcete-li lyžovat opravdu levně, podívejte se, zda by se i Vám nevyplatila koupě Lipno Card. Ta ve spojení se skipasem totiž představuje opravdu výhodné ceny.

  Skiareál Lipno (Kramolín) je vhodný zejména pro děti a lyžaře začátečníky, a to díky vyhlášenému výukovému prostoru, který se zde nachází. Vhodné sněhové podmínky i za teplého počasí zajišťuje prvotřídní zasněžovací systém. Uměle je také upravováno asi 40 kilometrů běžeckých tras. Zimní radovánky si můžete, krom lyžováním a běžkováním, zpestřit také bruslením na zamrzlém jezeře. A lepší bruslařskou dráhu v České republice nenajdete – je 11 kilometrů dlouhá, 6 až 8 metrů široká a vstup na ní je zdarma.

  Začátečníci, rodiny s dětmi i pokročilejší si mohou přijet zalyžovat do nově zrekonstruovaného skiareálu Sternstein, kde na ně čekají 3 sjezdové tratě a 2 vleky pro ty nejmenší.

  Na tzv. Trojmezí, tedy v prostoru mezi hranicemi České republiky, Německa a Rakouska, se nachází skiareál s názvem Hochficht, kde si přijdou na své nejen rodiny s dětmi a rekreační lyžaři, ale také ti nejnáročnější. Mezi 20 km sjezdových tratí totiž naleznete také náročnou závodní trať FIS, která se stala dějištěm Evropského poháru.

  Až vás omrzí lyžování, běžkování či bruslení, lipenskou přehradu přesto opouštět nemusíte. Jste-li milovníkem adrenalinových sportů, zůčastněte se kurzu snowkittingu na Lipně, kde jsou pro tento mladý a rychle se rozvíjející sport velice příznivé podmínky. Alternativu nicméně představují také indoorové sportovní aktivity. Nedaleko skiareálu Lipno se nachází aréna Lipno Point, která nabízí široké spektrum možností, jak trávit volný čas. To oceníte především v případě, že se slunce schová za mraky či při vydatných deštích. K dispozici jsou zde: 2 tenisové, 2 badmintonové a 2 squasové kurty, lezecká stěna, bowling a golfový simulátor. O něco menší tělocvičnu můžete navštívit také v Lipně nad Vltavou, kde si můžete zahrát florball, ping-pong nebo si zacvičit aerobic. Když už budete v Lipně nad Vltavou, jistě si rádi vyzkoušíte yachting či bobovou dráhu, která je díky instalovanému vytápění v provozu celý rok. Nejen Vaše děti, ale zajisté i Vy, oceníte zábavu, kterou Vám nabízí několik aquaparků.

  Dlouhodobé vyhlídky i aktuální stav počasí v oblasti můžete zjistit buď sledováním předpovědí nebo na vlastní oči pomocí online webkamer.

  Na Lipno si vzpomeňte až budete plánovat letošní Silvestr. Najdete zde mnoho horských chat a hotelů, které pro vás připraví bohatý silvestrovský program včetně ohňostroje.