Ubytování Kvilda a okolí

Cena (osoba/noc)

Místa v okolí

Jižní Čechy (1) Šumava (1) Kubova Huť (2) Stachy (1)

Informace

Kvilda je nejvýše položenou horskou obcí v České republice a zároveň oblíbeným turistickým cílem na Šumavě. Leží uprostřed Kvildských plání u soutoku Teplé, Vltavy a Kvildského potoka. Má skoro dvě stě stálých obyvatel a nachází se v okrese Prachatice.

V blízkosti Kvildy se nachází obec Horská Kvilda, kde žili předci a příbuzní slavného českého spisovatele Karla Klostermanna. Na výlet se můžete vypravit za Zlatou stezkou, v minulosti významnou obchodní cestou, po které se dovážela sůl.

Svou dovolenou můžete na Kvildě začít prohlídkou kostela sv. Štěpána, který byl postaven na konci 19. století a celá jeho přední strana je pokryta šindeli. Díky tomu se kostel řadí mezi památky, které byste neměli minout! Pokud dáváte před pamětihodnostmi přednost čisté a nádherné šumavské přírodě, vyražte v létě na kratší či delší výlety. Uskutečnit je můžete na kole či pěšky, obojí vám zaručuje nezapomenutelný zážitek.

Pokud máte v plánu navštívit Kvildu v zimě, rozhodně si musíte zalyžovat na několika lyžařských svazích nebo se vypravit na běžky. Sněhem pokrytá příroda je stejně tak krásná jako rozkvetlé louky a díky pohybu si vyčistíte hlavu.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací