Ubytování Kvilda a okolí

Cena (osoba/noc)
Penzion Nad Kvildou

Kvilda 184, Kvilda
Nově otevřený penzion ležící v malebném prostředí šumavského národního parku v turisticky vyhledávané obci Kvilda se sedmi apartmány vhodnými nejen pro rodinnou rekreaci. V našich apartmánech mimo jiné naleznete kompletně vybavený kuchyňský kout s elektrickou varnou deskou, chladničkou, MW troubou, myčkou nádobí či rychlovarnou konvicí. Samozřejmostí je, že každý apartmán má vlastní toaletu a koupelnu se sprchovacím koutem nebo 40″ LCD televizor s širokou programovou nabídkou. Celý objekt je pokryt vysokorychlostním signálem Wi-Fi. Přímo kolem našeho penzionu vedou nejen cyklistické a turistické trasy, ale v zimě i strojově upravovaná stopa pro milovníky běžkařského sportu.
2405,- za 1 osobu a noc
2405,- za 2 osoby a noc

Ubytování U Kornoušků

Zdíkov 303, Zdíkov
(10,8 km od centra Kvilda)
Apartmán u Kornoušků nabízí ubytování v klidné obci Zdíkov, nedaleko hranic Národního parku Šumava. Objekt je vhodný pro letní i zimní rekreaci. Lyžařský areál Zadov je vzdálen 6 km od obce Zdíkov. V okolí se nachází lyžařské středisko Kvilda a Nové Hutě. Během letní sezóny lze provozovat cyklistiku, turistiku, houbaření nebo si zahrát tenis.
1945,- za 1 osobu a noc
1945,- za 2 osoby a noc


Apartmány Mikeš

Sušičká 269, Kašperské Hory
(14,1 km od centra Kvilda)
Ubytování se nachází na samém okraji Kašperských Hor, směr Sušice naproti Správě národního parku a Informačnímu středisku. Je vhodné jak pro starší generace, tak pro rodiny s dětmi nebo party kamarádů se zájmem o sport a turistiku. (celková kapacita 16 lůžek) Vzdálenost od centra je pět minut chůze. Ski park pět minut autem. Kašperské Hory a okolí nabízí prostor pro nejrůznější aktivity během letní i zimní sezóny. V létě mohou návštěvníci využívat sportovní areál s koupalištěm v obci Žihobce a Annín. Minigol v Rejštejně. Jistě si nenecháte ujít návštěvu krásného hradu Kašperk, nebo zříceniny hrudu Rabí. Vášniví cyklisté i pěší turisté si také přijdou na své. V okolí je mnoho cyklistických i turistických tras. Krásná šumavská příroda přímo nabádá k výletům do blízského okolí jako je Srní, Modrava, Kvilda, Železná Ruda, Špičák, Zadov, Churáňov,... V zimních měsících je rekreantům k dispozici skiareal se třemi vleky a snowparkem. (umělé zasněžování, večerní osvětlení)
1054,- za 1 osobu a noc
1054,- za 2 osoby a noc

Místa v okolí

Šumava (10) Jižní Čechy (1) Stachy (2) Hartmanice (2) Kašperské Hory (2) Lenora (1) Nové Hutě (1) Kubova Huť (1)

Informace

Kvilda je nejvýše položenou horskou obcí v České republice a zároveň oblíbeným turistickým cílem na Šumavě. Leží uprostřed Kvildských plání u soutoku Teplé, Vltavy a Kvildského potoka. Má skoro dvě stě stálých obyvatel a nachází se v okrese Prachatice.

V blízkosti Kvildy se nachází obec Horská Kvilda, kde žili předci a příbuzní slavného českého spisovatele Karla Klostermanna. Na výlet se můžete vypravit za Zlatou stezkou, v minulosti významnou obchodní cestou, po které se dovážela sůl.

Svou dovolenou můžete na Kvildě začít prohlídkou kostela sv. Štěpána, který byl postaven na konci 19. století a celá jeho přední strana je pokryta šindeli. Díky tomu se kostel řadí mezi památky, které byste neměli minout! Pokud dáváte před pamětihodnostmi přednost čisté a nádherné šumavské přírodě, vyražte v létě na kratší či delší výlety. Uskutečnit je můžete na kole či pěšky, obojí vám zaručuje nezapomenutelný zážitek.

Pokud máte v plánu navštívit Kvildu v zimě, rozhodně si musíte zalyžovat na několika lyžařských svazích nebo se vypravit na běžky. Sněhem pokrytá příroda je stejně tak krásná jako rozkvetlé louky a díky pohybu si vyčistíte hlavu.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací