Najít pobyt v ČR
 • 1 - 15 z 38 hotelů
 • Místa v okolí

  Jižní Čechy (21) Šumava (11) Plzeňsko a Český les (3) Kubova Huť (4) Vimperk (4) Stachy (4) Kašperské Hory (3) Prášily (3) Vacov (2)

  Informace

  Kvilda je nejvýše položenou horskou obcí v České republice a zároveň oblíbeným turistickým cílem na Šumavě. Leží uprostřed Kvildských plání u soutoku Teplé, Vltavy a Kvildského potoka. Má skoro dvě stě stálých obyvatel a nachází se v okrese Prachatice.

  V blízkosti Kvildy se nachází obec Horská Kvilda, kde žili předci a příbuzní slavného českého spisovatele Karla Klostermanna. Na výlet se můžete vypravit za Zlatou stezkou, v minulosti významnou obchodní cestou, po které se dovážela sůl.

  Svou dovolenou můžete na Kvildě začít prohlídkou kostela sv. Štěpána, který byl postaven na konci 19. století a celá jeho přední strana je pokryta šindeli. Díky tomu se kostel řadí mezi památky, které byste neměli minout! Pokud dáváte před pamětihodnostmi přednost čisté a nádherné šumavské přírodě, vyražte v létě na kratší či delší výlety. Uskutečnit je můžete na kole či pěšky, obojí vám zaručuje nezapomenutelný zážitek.

  Pokud máte v plánu navštívit Kvildu v zimě, rozhodně si musíte zalyžovat na několika lyžařských svazích nebo se vypravit na běžky. Sněhem pokrytá příroda je stejně tak krásná jako rozkvetlé louky a díky pohybu si vyčistíte hlavu.