Ubytování Kvilda a okolí

Cena (osoba/noc)

Ubytování U Kornoušků

Zdíkov 303, Zdíkov
(10,8 km od centra Kvilda)
Apartmán u Kornoušků nabízí ubytování v klidné obci Zdíkov, nedaleko hranic Národního parku Šumava. Objekt je vhodný pro letní i zimní rekreaci. Lyžařský areál Zadov je vzdálen 6 km od obce Zdíkov. V okolí se nachází lyžařské středisko Kvilda a Nové Hutě. Během letní sezóny lze provozovat cyklistiku, turistiku, houbaření nebo si zahrát tenis.
385,- za 1 osobu a noc
616,- za 2 osoby a nocPenzion Albert

Kubova Huť 47, Kubova Huť
(14,8 km od centra Kvilda)
Náš penzion je umístěn na jihozápadním úpatí Boubína, v jedné z nejpůsobivějších částí Šumavy ve výšce 1000m nad mořem. Místo je svou polohou přímo předurčeno k celoroční pasivní i aktivní rekreaci. Všechny pokoje jsou vybaveny kuchyňkou, ledničkou, kompletním sociálním zařízením a balkonem. K dispozici je ohniště.
770,- za 1 osobu a noc
770,- za 2 osoby a noc
Místa v okolí

Šumava (7) Jižní Čechy (1) Stachy (2) Hartmanice (2) Nové Hutě (1) Kubova Huť (1) Zdíkov (1)

Informace

Kvilda je nejvýše položenou horskou obcí v České republice a zároveň oblíbeným turistickým cílem na Šumavě. Leží uprostřed Kvildských plání u soutoku Teplé, Vltavy a Kvildského potoka. Má skoro dvě stě stálých obyvatel a nachází se v okrese Prachatice.

V blízkosti Kvildy se nachází obec Horská Kvilda, kde žili předci a příbuzní slavného českého spisovatele Karla Klostermanna. Na výlet se můžete vypravit za Zlatou stezkou, v minulosti významnou obchodní cestou, po které se dovážela sůl.

Svou dovolenou můžete na Kvildě začít prohlídkou kostela sv. Štěpána, který byl postaven na konci 19. století a celá jeho přední strana je pokryta šindeli. Díky tomu se kostel řadí mezi památky, které byste neměli minout! Pokud dáváte před pamětihodnostmi přednost čisté a nádherné šumavské přírodě, vyražte v létě na kratší či delší výlety. Uskutečnit je můžete na kole či pěšky, obojí vám zaručuje nezapomenutelný zážitek.

Pokud máte v plánu navštívit Kvildu v zimě, rozhodně si musíte zalyžovat na několika lyžařských svazích nebo se vypravit na běžky. Sněhem pokrytá příroda je stejně tak krásná jako rozkvetlé louky a díky pohybu si vyčistíte hlavu.

Používáme cookies, abychom vám zajistili pohodlné použití našich webových stránek. Více informací